| NiculaiMarianTraian a întrebat:

pe data de 4 octombrie am avut un act sexual protejat. Am avut o mica impresie ca s-a spart prezervativul si i-am dat sa ia ellaone.

In luna octombrie menstruatia i-a venit pe data de 13, iar in luna noiembrie pe data 12.

Sunt sanse sa fie insarcinata?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca mica ta impresie a fost gresita? Ii bagi pe gat pastila de a doua zi? Ii poti crea probleme menstruale. Proasta este ca a acceptat sa o ia.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Si pentru informarea ta CORECTA, trebuie sa stii dar si sa intelegi ca acea pastila avortiva ellaOne a fost folosita cu totul INUTIL fiindca in intrebarea ta postata in 4 Octombrie, ai indicat precis si clar ca NU a ajuns sperma in vagin, si de asemenea ca prezervativul a ramas INTREG/INTACT la terminarea actului sexual.
în 4 Octombrie | NiculaiMarianTraian a întrebat:
,, Buna TPU. Azi cu iubita mea ne-am dezvirginat. Ne-am protejat, am verificat prezervativul sa vad daca este ok si era ok.''
Exact din motivul ca NU s-a putut forma sarcina, s-au produs aceste 2 menstruatii de dupa acel sex de dezvirginare.
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fie gravida, pentru ca actul sexual din octombrie a fost protejat si nu a ajuns sperma in vagin.

| Goete a răspuns:

Ne explici si noua cum poti sa ai
"O mica impresie ca s-a soart prezervativul"?
In afara de faptul ca daca e pus corect e aproape imposibil sa se sparga...