| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Poate aţi văzut şi din întrebările anterioare chestia cu acel băiat... Ei bine am reuşit să fim împreună. În vacanţa de Paşte nu ne-am văzut, a fost într-o tabără. Dar după, şcoala a început miercurea.Colegii aveau religie, şi eu nu fac cu ei, dar l-am rugat, ca de obicei, să se ceară la baie ca să vină să vorbim. Şi nu a venit. Mi-a zis că profesoara nu l-a lăsat, deşi nu a vrut să vină. Iar apoi profesoara l-a dat afară şi nici atunci nu a venit! Iar apoi, în următoarea zi mi-a trimis un bilet că iubeşte altă fată din tabăra aceea, de care îi plăcuse şi înainte şi credea că o să uite de ea şi a început să râdă, împreună cu colegul de bancă, despre răspunsul meu.Eu i-am răspuns simplu "Bine.", pentru că nu vroiam să transformăm totul într-o telenovelă laughing, şi oricum, îmi pierdusem cheile şi părinţii erau plecaţi, aşa că doar după ce le-am găsit a început să îmi pese. În fine, nu asta contează. Contează că de atunci, totuşi, încă îl iubesc foaaaaaaarte mult. Iar în timpul orelor, tot timpul se uită la mine, iar ieri eu am făcut o compunere şi eu mă înţeleg cel mai bine cu băieţii din clasă >:" whistling, cu fetele mai puţin, şi normal că m-au aplaudat >:", dar EL m-a aplaudat cel mai tare... Şi încearcă să pară nepăsător, dar nu reuşeşte.De exemplu azi la engleză se repetau două scenete. Şi la prima, noi stăteam liniştiţi, eu în banca lui >:" whistling iar el în banca mea >:" whistling [simpla coincidenţă oh go on], şi un coleg a început să îi deseneze pe bancă, aşa că i-am spus. S-a prefăcut neinteresat, dar apoi, când nu m-am uitat, a fugit să îl oprească pe acel coleg big grin.
Ce spuneţi, oare mai există ceva şanse? Mă iubeşte? Sau ar trebui să-l uit, aşa cum zice toată lumea? Pentru că ar fi foarte greu, încă îl iubesc foarte mult! Vă rog să vă exprimaţi părerea şi să nu vă bateţi joc.
Vă mulţumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| DragosMentol a răspuns:

Puteai povestii totul mai pe scurt si pe intelesul tuturor... Eu unul chiar nu te pot ajuta pentru ca nu inteleg mai nimictongue si decat sa-ti dau un raspuns la fel de confuz ca "Compunerea" ta mai bine ma abtin

2 răspunsuri:
| TheLastHuman a răspuns:

Eu spun ca ink te mai iubeste,. adica un sentiment de genul nu trece cu ziua, bine asta daca chiar te-a iubit... cred ca si-a dat seama ca poate fi si cu alte fete si a preferat sa nu se complice asa tare cu tine asteaptand poate sa-i demonstrezi cat de mult inseamna el pentru tine. poate vrea sa vada ca iti pasa. depinde de foarte multe lucruri, fiecare situatie e unica in felul ei,. prin oricat de multe ai trece nu poti spune ceva si sa fii sigur ca va merge. daca il iubesti mai fa un pas chiar daca e cu riscul de a esua poate .incearca...muulta bafta

| Nexusone a răspuns:

Ok, îmi pare rău că nu înţelegeţi, o să scriu ceva mai pe scurt.Am fost împreună cu un coleg aproximativ 3 luni şi ne-am despărţit pentru că iubeşte o altă fată dintr-o tabără, fată de care credea că o să uite.M-a minţit cu o zi înainte şi bănuiam că se întâmplă ceva.
Oricum, a trecut o lună şi ceva, dar se uită tot timpul în ore la mine, deseori îl surprind, încearcă uneori să pară nepăsător iar uneori să îmi atragă atenţia... Ce credeţi, oare mai există şanse să mai fim împreună? Mă iubeşte? Sau ar trebui să-l uit?