| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea a început în urmă cu 2 luni și ceva.Am mers cu cea mai bună prietenă să se întâleanscă cu iubitul. El nu a venit așa că ne-am hotărât să plecăm.Pe drum ne-am întâlnit cu câțiva prieteni de ai ei.Nu cunoșteam pe nimeni.Printre ei era și cel de care nu credeam că mă voi îndrăgosti... O fire.mereu trist, plictisit,.
În seara aceea el i-a cerut prietenei mele nr. meu. Am vorbit prin sms-uri.Nimic interesant. El tot insista să fim împreună dar eu nu vroiam.La rugămintea prieteneii mele am acceptat.Eram sigură că este o greșeală.
A trecut o săptămână. Ne înțelegeam foate bine. În timp apăruseră certuri.Se părea că prietena mea îl plăcea. Nu mi-a spus ea. Dintr-o simplă întâmplare am aflat. Ea spunea că îl iubește. Că a fost o greșeală că am acceptat. El, văzând-o că „suferă„a spus ca poate fi cu ea dar fără să știu eu, doar p=nă se mai calmează lucrurile (Fata aceasta, prietena mea, era bolnavă și avea de luat pastile. Când să le ia i-a spui lui că le ia ca să uite de tot, el evident s-a speriat)Îl iubeam și am decis să îl iert ținând cont că nu era chiar vina lui. și mi-a demostrat de multe ori că mă iubește. După o săptămână. Tot prietena mea și-a făcut un id și a decis să vadă dacă „el mă iubește„. El, cum nu e prost și-a dat seama că e ceva în neregulă și a crezut că am fost eu. A vrut să ne despărțim dar să rămânem prieteni măcar.Eu am spus că nu vreau să rămânem prieteni pentru că așa nu voi uita tot ce a fost. I-am respectat decizia, dar nu înainte să îi explic.Nu m-a crezut.
Acum cateva zile.Am decis că eu nu voi mai avea șanse la el, deci să încerc să îl uit. Ușor de zis, greu de făcut. M-am combinat cu altcineva.Nu-l iubeam. Mă gândeam să trec mai departe.Eu atunci când ne despărțiserăm îi dădusem ignore pe mess.Prietena mea m-a rugat să îl scot și așa am făcut.
Cum a văzut „te iubesc" la status, m-a întrebat „Tu chiar ești cu cineva?". Eu am spus „da". După ce am răspuns el i-a trimis conversația prietenei mele. Eram nervoasă și i-am dat din nou ignore.
Atunci el i-a spus prietenei mele„Mi-a dat ignore curva". Când am auzit, l-am scos. și m-am luat de el. A început să regrete că m-a făcut să sufăr, dar cică avea motive.Era și el nervos. S-a legat de toți cei care credea că mi-au putut spune chestia asta.Eu. Știu cum e. Când se supără amenință în dreapta și stânga. Ieri seară a întrebat-o pe prietena mea, dacă vrea să fie cu el. Ea a spus că nu. Atunci el a spus „Nu contează. Te înțeleg, oricum jumătate din inima mea e a ei" Adică a mea.
Nu știu ce să fac. Îl iubesc atât de mult.sad.
Ce credeți că ar trebui să fac?crying

Răspuns Câştigător
| LaadyH a răspuns:

Pff.in primul rand as vrea sa te felicit, pentru ca pari o prietena chiar adevarata...
si nu te prea merita prietena ta.
Trebuie sa iei in considerare, ca si tu i-ai dat ignore lui.de doua ori, el presupun ca nu ti-a dat tie.desi te-a facut cum te-a facut, a zis-o la nervi.
eu nu pot decide in locul tau ce sa faci.
tu trebuie sa decizi, mult noroc:*

4 răspunsuri:
| Danielicious a răspuns:

Am uitat să menționez că acum, nu mai sunt cu acel băiat pentru că.M-am gândit să nu îl fac să sufere și el.I-am povestit ce mi se întâmplă și m-a înțeles.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Danielicious):

Ce-mi plac povestile astea... am acceptat la cererea prietenei laughing Draga accepti dupa mai multe intalniri daca iti place sa stai cu el sa povestiti fara sa-ti dai seama ca pana o terminat s-a facut seara, nu ca te-o rugat o prietena sau el.

| zozozozol a răspuns:

Spune-i ca il iubesti...Incearca sa uiti, poate va trece si chestia asta cu prietena ta. Poate si el te iubeste enorm si uitati amandoi chestia asta si o luati de la capat.Incearca sfatul meu si vezi, poate a fii totul ok. Sper ca te-am ajutat... Funda?big grin

| αьιs a răspuns:

Buna`E o situatie apropiata cu cea in care ma aflu eu. Doar ca eu sun ca si "prietena" ta happy. Doar ca eu nu-l plac, doar el pe mine. Problema ta e dificila il iubesti si el cred ca te iubeste pentru ca daca nu te iubea nu ii spunea prietenei tale ca jumate din inima lui e a ta ( daca chiar s-a referit la tine). Scoate-l de la ignor si vorbeste linistit cu el explica-i ce s-a intamplat si rezolvati situatia happy. Incepe printr-un Hey happy si spune-i daca mai simte ceva pentru tine sa-ti raspunda sincer ca tu nu te superi ca acum poti intelege. Incearca sa vorbesti cu el normal nu cu emoticoane " :X, :* " pune doar "happy, big grin. " Success sper sa te impaci cu el si sa fiti mult mult timp impreuna. Pa-pa `! >big grin