| Maria_Elena_1995 a întrebat:

Hey. Am 13 ani si sunt indragostita de un baiat... Eu i-am zis totul prietenei mele si ea tot in aceas zi l-a intrebat pe el daca vrea sa fie iubitul ei... Eu am vorbit cu el si el a spus ca e impreuna cu prietena mea apoi am intrebat-o pe ea, si a spus ca "DA" apoi eu nu am mai vorbit cu ea. apoi el pe facebook a zis de ce nu mai esti prietena cu ea si am zis ca nu vreau. apoi intr-o zi am stat cu el si alti prieteni si a zis ca n-o a fie nici o data cu mine si apoi eu la ore m-am gandit sa ramanem prieteni si acum suntem oarecu prieteni dar mie imi place super mult de el. Ce fa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci roaga-te sa n-ajungi niciodata pe mana avocatilor, asta-i sfatul meu, ca vezi ce nasol e sa le ceri si tu o consiliere-ceva-acolo pentru prima data, iar ei sa te trimita la plimbare.Dar trebuia sa imi stric eu seara pe TPU cu sfatosii preaalesi ai neamului nostru de filozofi care suntem noi 23 de milioane si care mai bine am face trolling decat sa dam raspunsurile astea idioate.
OK, scuze, sa ne calmam.
Bine ai venit pe site.Esti mica la 13 ani,dar imi place cum ai gandit toata treaba asta,foarte frumos gestul tau ca vrei sa mentii prietenia aia cu el si cu ea mai putin,iar pentru cum ai suportat cand ti-a dat el vestea – la fel,ai toata simpatia mea.
Sfaturi nu am, dar o vorba buna da – esti o fata super, mai rar ca tine, altele in locul tau s-ar fi smiorcait si n-am fi inteles nimic din ce ne povestesc.
Si atunci s-ar fi potrivit si sfatul lu` doamna avocata.
Ai o funda de la mine, cu prima ocazie.
Btw, esti frumusica.O sa se faca o mare coada la usa ta, daca mai ai rabdare un pic.
Pa, pa.

| Maria_Elena_1995 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| Maria_Elena_1995 explică (pentru anonim_4396):

App poza aia nu e cu mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria_Elena_1995):

Da` a cui e, fata, daca nu-i vreun secret? Ca m-ai facut tare curios...

| Maria_Elena_1995 explică (pentru anonim_4396):

Poza de pe net...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria_Elena_1995):

Bine,surioara...
Sper ca dupa ce mi-ai raspuns ai si fugit la scoala! C-am vazut ca era 8-ceasul!
Poate iei absenta si dupa aia vii la TPU sa ti le motiveze!

| Maria_Elena_1995 explică (pentru anonim_4396):

De fapt cand e in Romania 8 in Belgie e 7

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria_Elena_1995):

Bine,alintato,am inteles - esti in Belgia.Mersi ca de data asta ai scris 9 cuvinte si 2 cifre...
Parca ai trimite telegrame...

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să faci să-ți vezi de școală, lasă îndrăgosteala pentru mai târziu.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Mami...ai o varsta foarte frumoasa, de ce nu iti faci copilaria mult mai frumoasa si elimina pentru moment baietii...va veni si varsta pentru ei, iti poti face viata frumoasa si fara baieti, ocupa-ti mintea cu alte activitati, si nu trebuie sa faci ce face restul fetelor.
Va veni ziua in care ai sa doresti sa mai fi copil.dar din pacate.
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

13 ani,indragostita? Ma rog cum spui tu,dar cred ai numai o simpatie pentru baiatul respectiv!
Vei vedea ca,, a fi indragostit'' e o treaba mult mai serioasa ce implica anumite sentimente, trairi!
Sa ramaneti prieteni e cea mai inteleapta decizie, bravo!
Si sa-ti vezi si de scoala, da?

| sofisis a răspuns:

Problema e urmatoarea : de ce prietena ta nu ti-a spus inainte ca e cu el?
De ce s-a mai si dus sa ii spuna ca tie iti place de el?
Iti dai seama ca i-ai hranit orgoliul, nu?
Parerea mea e ca fata e foarte falsa si nu ai ce sa faci cu ea ca si prietena.
Cat despre el...nu cred ca e cazul sa mai pastrezi nici un fel de relatie de amicitie. Momentan cel putin.
Peste cativa anisori va veti uita inapoi si veti rade de problema asta.

| pufuletziii a răspuns:

Probabil acelei prietene nu i-a prea pasat de sentimentele tale (dupa parerea mea). Din nefericire exista altfel de persoane prefacute sad. In legatura cu baiatul nu stiu daca ai avea vreo sansa, poate, nu stii niciodata! Daca ai incerca nu ai pierde nimic. Si in legatura cu prietena, eu zic ca nu merita prietenia ta, ai avut incredere in ea. Bafta, iti tin pumnii!:*

| elenicaelenutzaelena a răspuns:

Buna! Mi se pare ca faza cu prietena este cam incurcata si exista 2 posibilitati pentru care ar fi putut face asta.
1 Nu tinea asa mult la tine cum credeai
2 A facut-o fiindca nu vroia sa suferi daca relatia nu ar fi mers.
In legatura cu cea ce simti eu cred ca ar trebui sa iti urmezi inima nu creierul fiindca una zice inima si alta face creierul. Daca tu simti ca trebuie sa ii spui acelui baiat ii spui si ar trebui sa vorbesti si cu prietena aceea sa afli motivele pentru care a facut-o. Mult noroc!

| Maria_Elena_1995 explică (pentru elenicaelenutzaelena):

Fosta mea prrietena nu mai vorbeste cu mine. Baiatul de care imi place a spus ca no sa fie cu mine niciodata finca e cu ea!

| elenicaelenutzaelena a răspuns (pentru Maria_Elena_1995):

Aaaaaa atunci e mai complicata treaba daca doresti id-ul meu este elenacoverca@yahoo.ro si putem vorbi acolo mai mult pe tema subiectului asta :*

| xSkyler a răspuns:

Buna!
Uite, iti dau un sfat asa, ca pentru viitor.
Incearca sa nu mai ai asa multa incredere in oameni, fiecare isi vede in general de interesele proprii iar tu din moment ce i-ai povestit totul prietenei tale, ea a folosit asta ca un avantaj pentru ea.
Acum tot ce poti face e sa nu ii mai iei in seama... Treaba lor ce fac de acum in colo.
Sunt sigura ca vei gasi pe cineva mult mai bun ca el tongue
Succes!