| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea incepe cam asa:imi place de un baiat de 2 ani! Inainte de vacanta de iarna mi-a cerut sa fiu cu el si am acceptat! Cand ne-am intalnit el venea spre mine sa ma sarute, iar eu fugeam de el! ADEVARUL era ca mi-era frica oarecum..nu mai avusem parte de primul sarut! Asa...si au trecut asa cam doua luni,pana cand s-a hotarat sa-mi dea papucii! Acum este cu o alta fata dupa ce a fost cu alte doua inainte de ea,iar eu cand ii vad parca ma cuprinde putin gelozia!laughingInca imi mai place de el si am aflat ca si el ma mai place! Si eu sunt acum cu un alt baiat,dar nu imi prea place de el, gandul meu este la fostul! Ce sa fac sa il uit pe fostul..desi am incercat!? Ce ati face voi? Sa ii spun ceea ce simt?! Ajutati-ma...va rog!:*

Răspuns Câştigător
| sonixx a răspuns:

Pai se pare ca in 2 luni nu ai vrut sa te saruti cu el si el a sp poate ca nu sti si oi stiu ce asa gandesc baietii mereu ar trebui sa vb cu el si sa il faci sa te inteleaga apoi cand il vezi singur te bagi cu el in vorba si dechizi un subiect mai trist ca apoi sa il poti imbratisa dupa care sa il saruti usor pe buze.:* atunci sigur te va intelege si sa incerci sa vb cu el despre ce a fost intre voi si ca vrei sa va impacati daca vrei vb cu cu eltongue

7 răspunsuri:
| AndruţHere a răspuns:

În primul rând de ce să-l uiți? Dacă știi că te place, dă-i de înțeles că sentimentul este reciproc.Ce ai de pierdut?

| mat31new a răspuns:

Ce smecherie, si-a luat el gagica stai ca imi iau si eu gagic.

| Myrru a răspuns:

Pai...din punctul meu de vedere este un baiat cam "gagicar", si ca sa il uiti...nu o sa fie chiar asa de usor dar daca tu iti gasesti un baiat de care sa iti placa cu adevarat si pe care sa il iubesit atunci o sa il uiti foarte usor happy. Sau daca tu esti convinsa ca el inca te mai iubeste ai putea sa il faci putin gelos cu un alt baiat ca sa vezi cum reactioneaza, multa bafta si sper ca te-am ajutat in vreun fel! happy

| MoNoPo a răspuns:

Dupa cum te cunosc eu pe tine..Nu cred ca ai curajul sa-i zici ca il placi.Dar daca nu iti place de prietenul tau recent nu ai de ce sa stai cu el.Nu te lasa asa de moale.Nu te lasa pana nu obtii, poate vei avea parte si de cea ce vrei vrea cu adevarat.Dar trebuie sa ai si buna-vointa de a face acest lucru.Nu trebuie sa il faci din sila sau de teama sau de alt oarecare lucru. Daca vrei cu adevarat ceva vei obtine, chiar daca mai repede sau mai greau dar la un moment dat il vei obtine.Deci ia-ti inima in dinti si du-te si mozolestel pana ramane fara aer si gata
laughing

| crazy14 a răspuns (pentru MoNoPo):

Copchil nebun cu Duhul!laughingSi tottusi mersi de sfat!laughing:*

| iuryy a răspuns:

Nu are rost sa stai cu un baiat pe care nu il placi... spune-i frumos ca vreti sa va despartiti dar nu aduce neaparat in discutie faptul ca te-ai gantit la fostul (poate crede ca esti gen "curva"). Iar apoi spune-i celuilalt ca iti place de el dar mai printre altele.Lasa-l sa faca primul pas. Succes:*!

| вєвєℓυѕнαα a răspuns:

Asa e la primul sarut ..mai greu, dar daca iti placea de el nu inteleg de ce ai stat fara sa il saruti 2 luni...Eu i-as spune actualului iubit ca nu tin la el..nu l-as minti dar acum fiecare cu parerea lui...Eu cred ca acel baiat merita sa stie adevarulhappy