| Delusion a întrebat:

Bună TPU,
Prietena mea a avut prima zi a ciclului menstrual pe data de 13 decembrie 2017 și a fost o menstruație normala de mai 7 zile.
Ciclul ei este(era) regulat, de aproximativ 29 de zile.
Totuși astăzi, ea este în ziua 32 și încă nu a inceput un nou ciclu. Simptomele premenstruale le are. Care poate fi cauza? Nu am avut contact sexual în acest ciclu menstrual deci nu poate fi vorba de sarcină.
Menstruația din 13 decembrie 2017 a fost normală, deci nu a rămas însărcinată în noiembrie sau așa, în fine.
Oare de ce ii întarzie?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă după menstruația din decembrie nu ați avut contact sexual, este imposibil sa fie gravidă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Se mai intampla sa intarzie uneori din cauza stresului, fluctuatiilor in greutate, administrarii unor medicamente, infectii, dezechilibru hormonal. O sa i vina menstruatia curand.

| Pool77 a răspuns:

Aaaaaaa, strez, nervi, probleme etc.
Spune-i sa se linisteasca, sarcina nu e 100%.
Daca nu-i vine deloc sa mearga la un ginecolog.