| Patrăţel a întrebat:

Buna TPU.Prietenul meu m-a invitat la el acasa, sa ne uitam la film, apoi a spus ca nu e chiar neaparat sa ne uitam.Mi-am dat seama unde bate ..problema este ca acum nu stiu daca sa ma duc sau nu.Imi e frica ca se poate ajunge mai departe, fara vointa mea, si eu nu vreau asta.Nu stiu daca vrea intr-adevar asta,dar nu prea vreau sa ma risc. Sa ma duc, sau nu? Sfaturi; o3

Funda ^^

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Decat sa regreti mai bine nu te duce, daca e pana acolo la film puteti merge si la cinema

| Betty18 a răspuns:

Nu...din intrebarile anterioare am inteles ca de abia ai trecut in clasa a9a. Esti prea mica!

| leonardo a răspuns:

Buna Fifi.
Tu ce vrei? Ptr ca din tonul intrebarii tale, parca si tu ai vrea ceva, dar nu ai vrea chiar pana la capat... corect?

Caz in care problema se pune asa: daca ii tragi una mai misca?

Adica, e genul care te tine cu mainile la spate folosind o singura mana, sau e mai firav de genu lui? Mai simplu: ii place baschetul (sportul) sau se joaca la PC 90% din timp?

Daca e genul sportiv, zi-i ca ai treaba, daca e geek, mergi la sigur happy.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu ai incredere ca s-ar opri daca tu nu ai fi de acord? Nu simti ca il cunosti destul?
Atunci nu te duce! Dar ar trebui sa reflectezi putin. Relatia asta e chiar ceea ce iti doreai? Pentru ca daca tu il crezi in stare sa faca ceva ce tu nu vrei, e destul de grav.
Pe langa asta, nu mi se pare prea ok ca o fata sa mearga la prietenul ei acasa, seara, mai ales cand nu aveti o relatie serioasa(nu poate fi vorba de o eventuala casatorie inca).
De ce nu il inviti la tine acasa? Ar fi mult mai "safe" pentru tine.

| Patrăţel explică (pentru DeeaMarry):

Nu il cunosc asa bine, vorbim doar de 2 luni ^^. Nu mi-a dat niciodata motiv sa ma gandesc ca daca i-as zice nu, nu s-ar opri, dar imi e teama ca se va ajunge la ceva grav fara sa imi dau seama.

P.S: Ma invitase dupa-amiaza, nu seara.Nu il invit la mine acasa fiindca mama nu il cunoaste, si nu vreau sa il prezint asa devreme, nu e nimic foarte serios.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Patrăţel):

Uite un lucru foarte important, dupa parerea mea: Daca relatia nu e atat de importanta pe cat sa il inviti la tine acasa, cu siguranta nu e nici destul de importanta incat sa mergi la el acasa.
Mai ales ca nu il cunosti prea bine!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce ti-e frica? De unde sti ca nu va fi o seara de neuitat? Nu risti, nu castigi.

| neutrino a răspuns:

Intrebarea nu este de ce invita un baiat la el acasa o fata, ci de ce oare vine acasa la baiat o fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi,mai bine nu aveai,, prieten'' de la 15-16 ani, pentru ca esti prea mica.
Mai bine stai acasa ca esti asa bine cum esti.
Daca tu zici NU, atunci fii hotarata si sigura pe ce vrei.

| Cosmotel a răspuns:

Este foarte clar ce vrea si o stii si tu. Ramane la latitudinea ta ce sa faci dar, sfatul meu este sa nu te duci pentru ca se vede ca tu nu esti pregatita.

| LikeACandyxD a răspuns:

Daca iti este chiar asa de frica zii ca ai alte planuri sau ca esti ocupata cu parintii tai. Sau poti sa te duci dar sa va uitati la un film nimic altceva.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Lasă-l.

| mihaelaT a răspuns:

Tu ai mai fost la el pana acum? sau e prima oara?

| Patrăţel explică (pentru mihaelaT):

E prima oara, de aia ma indoiesc. :-s

| mihaelaT a răspuns (pentru Patrăţel):

Pai siiiii... daca i-ai spune despre temerile tale?:d bine..asa mai pe ocolite nu in fata pentru ca in cazul in care nu este cum crezi tu cu siguranta l-ar deranja.
incearca sa vb cu el. dupa parerea mea, daca intr-o relatie nu exista o comunicare foarte buna nu prea sunt sanse de durata. nu reprezinta mult 2 luni insa totusi poate ai ajuns sa vezi cam ce gandeste

| Manuela0815 a răspuns:

Claaaar nu vrea el filme cu tine...scuza asta o folosesc majoritatea baietilor laughing spune-i sa mergeti la cinema si sa vedeti film.