| Madeutza a întrebat:

Vreau niste sfaturii. happy
Am 18 ani si un baiat m`a invitat la el acasa. sa vdem un film. E clar ce vrea sa facem. numai ca nu stiu daca sa ma duc sau da. El a zis ca ne uitam la ce film vreau eu deci Twilight! laughing dupa sigur vrea sa raman la el acasa.

Deci intrebarea a`r fi : Sa ma duc? ( da ma simt pregatita ) si baiatul e finut, atent, destept si frumos happy

Daca ziceti " Da poti sa te duci" Atunci dati`mi VA ROOOOOG niste sfaturi ce sa fac. ca sa nu ma pierd si sa ma fac de ras
Fundita happy

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Da du-te la el, dar ai grija sa te faci respectata, sa nu-i permiti sa intreaca masura daca nu vrei. Pune punctul pe i, cu siguranta te va respecta mult mai mult decat daca te culci cu el de prima data.

16 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Clar sa nu accepti.O fata/femeie trebuie sa aiba anumite principii daca nu vrea sa fie luata drept "o usuratica". Probabil ca ai si tu dorinta asta sau vreai sa o faci cu el, dar atunci va trebui sa accepti anumite consecinte.Gandeste-te putin:
1. Daca vroia o relatie nu te chema direct la el acasa
2. Daca o sa o faci cu el, trebuie sa te gandesti si la faptul ca nu o sa te mai bage in seama dupaceea, iar daca iti convine nu ai decat
3. Exista riscul sa faca dezvaluie si altora intalnirea voastra.
Tu alegi ce vrei, dar gandeste-te la consecinte.Eu zic ca vei fi mult mai apreciata si respectata, poate chiar mai dorita daca il refuzi si ii propui sa va vedeti in oras, cu toate ca deja e clar ce vrea...dar poate nici tu nu vrei o relatie, nu stiu.Bafta

| Nextone a răspuns:

Clar sa nu accepti.O fata/femeie trebuie sa aiba anumite principii daca nu vrea sa fie luata drept "o usuratica". Probabil ca ai si tu dorinta asta sau vreai sa o faci cu el, dar atunci va trebui sa accepti anumite consecinte.Gandeste-te putin:
1. Daca vroia o relatie nu te chema direct la el acasa
2. Daca o sa o faci cu el, trebuie sa te gandesti si la faptul ca nu o sa te mai bage in seama dupaceea, iar daca iti convine nu ai decat
3. Exista riscul sa faca dezvaluie si altora intalnirea voastra.
Tu alegi ce vrei, dar gandeste-te la consecinte.Eu zic ca vei fi mult mai apreciata si respectata, poate chiar mai dorita daca il refuzi si ii propui sa va vedeti in oras, cu toate ca deja e clar ce vrea...DAR poate nici tu nu vrei o relatie, nu stiu.Bafta

| mona a răspuns:

Daca vrei sa nu fi luata drept usuratica atunci nu te duci

| Analytical a răspuns:

Sigur ai 18 ani?
Nu-i nevoie sa te mai faci de ras, te-ai facut deja. Cica "sa ma duc sau da" pai si pe noi de ce ne mai intrebi daca oricum te duci? laughing)
Nu te pierzi draga, vei ramane intreaga, spera macar.

| lo a răspuns:

Si o vei face cu toti indivizi care te invita acasa, pentru ca esti pregatita si el este atent, frumos,?
Cu siguranta o sa te faci de ras ulterior, iti vei castiga o reputatie pe care un ti-o doresti.
Indicat este sa faci acest pas, cu iubitul tau dupa o perioada relativa de relatie.E mai etic.

| HueyFreeman a răspuns:

1. Nu ai 18 ani.
2. Twilight...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu nu o sa vrei, nu o sa se intample nimic mai mult decat sa va uitati la un film.Totul depinde de vointa ta si de respectul pe care ti-l impui fata de el.Doar nu o sa fie idiot sa te violeze.Pup :*

| unknøwn a răspuns:

Poţi să te duci dacă vrei, hai că asta-i culmea, ceri aprobarea unor necunoscuţi să faci ceva?! N-ai nevoie de sfaturi. Relax & enjoy!

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Dupa ce o sa se uite 5 min la Twilight o sa il ia somnul si o sa se duca pe apa sambetei seara voastra de dragoastelaughing))

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

"daca sa ma duc sau da" ce *** laughing ce rost mai are sa intrebi daca tu deja te-ai hotarat. doar sa nu il fortezi sa va uitati la twilight si dupa il lasi cu buza umflata si pleci acasa, e un loc rezervat in iad oamenilor de genu, lasa-l si pe om macar sa puna mana si el oricum o sa le zica prietenilor ca v-ati bostanit, asa ca mai bine chiar faceti ce el oricum va urma sa povesteasca. numa bine

| miru20cmrecords a răspuns:

Deoarece e strain nici sa nu te gandesti. de ce nu tea invitat la cinema sau la un suc? dar la el acasa nu mise pare normal.

| ang31989 a răspuns:

Sa inteleg ca mai nou : hai sa vedem un film = hai sa facem sex?

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Am citit si comentariile colegilor si... m-au cam lasat cu gura cascata la gramatica lor. in fine. daca ai 18 ani nu inteleg de ce ai mai postat aceasta intrebare aici...ai 18 ani esti majora poti fac "ceea ce doresti" cum se spune mai nou. insa sfatul meu este sa ii adresezi lui o intrebare. " de ce la tine acasa si nu la un film sau la un suc? " si pe urma vezi reactia lui. acesta este cel mai bun sfat al meu pe care ti-l pot da

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

| gorigoscop a răspuns:

Cum naiba sa te faci de ras? laughing daca vrei s o faci o s o faci laughing). daca e asa cum zici tu n are ce sa il deranjeze laughing singurl " sfat" nu te uita la twilight laughing) cel putin mie mi se pare penibil whatever laughing) cred ca numai la film nu te mai gandeam acuma happy si fi si tu mai interesanta, adica arata-i ceva diferit, ia l de la usa >asa cu gandu s o faci < spune i ca vezi filmu dupa happy

| ElenaMady a răspuns:

Buna.Pai daca tu te simti cu adevarat pregatita atunci poate ar fi bine sa te duci dar ai grija sa nu fie un simplu baiat care sa sa isi doreasca doar sa profite si atat. Faci dupa cum iti dicteaza mintea si inima la un loc.Deci decizia cea mare iti revine tie.bafta.