| shookdazed a întrebat:

Salut tuturor, sunt nou pe acest site si sper cumva sa pot gasi o rezolvare la problema mea.
Am 28 ani si din pacate sunt singur de foarte multi ani si lucrul acesta m-a cam doborat sa zic in ultimii ani desi am incercat sa tin mereu capul sus, mereu ma gandesc ca lipseste ceva din viata mea si anume o relatie si de ce nu poate in viitor o familie.
Problema este ca nu stiu sa abordez femei, de felul meu fiind timid si mereu singuratic am avut o gasca de asa zisi amici insa am terminat-o cu ei din cauza ca am observat ca eram bun doar cand aveau ei nevoie si am decis sa imi vad de munca mea si atat mai ales si cu aceasta pandemie chiar nu am mai vrut sa ies pe nicaieri de frica de COVID.
Am avut o singura relatie cand am avut 20 ani a durat 1 an si cauza despartirii a fost faptul ca fata cu care eram era foarte speriata de momentul cand va fi sa faca sex, deci efectiv doar cand pur si simplu voiam sa vorbesc cu ea ca si adolescenti incepea sa planga si se speria foarte tare, eu unul nu am fortat nimic, am lasat-o in pace fiindca tineam la ea insa dupa 1 an de zile cand nu s-a intamplat nimic am decis sa termin totul din cauza faptului ca ea nu avea nici un gand de sex si cumva lucrul acesta m-a durut fiindca asteptam cu nerabdare lucrul acesta. Fata era mai mare cu 1 an deci eu aveam 20 ani ea 21 ani ca sa nu cumva sa credeti ca era mica happy, cand am hotarat sa o termin cu ea a suferit mult dupa mine insa nu mai puteam sa raman si asa voiam sa aflu si eu cum este sexul si tot asa.
Din pacate dupa acea despartire am incercat sa imi refac o relatie insa am tot dat peste tot felul de fete care nu am inteles nimic, adica vorbeam cu ele 2-3 zile prin mesaje si dupa dispareau desi vorbeam chestii obisnuite nimic personal adica muzica, vreme, filme artistice(nu porno laughing ) insa dupa dispareau si gata.
Am mai patit sa reusesc sa ies la intalniri cu cateva fete si la fel nu abordam subiectul viata personala eram cat se poate de relaxat, le faceam sa rada si chiar credeam ca poate imi voi indeplini visul si anume sa imi refac o relatie frumoasa si sa fie ceva de viitor dar din nou dispareau si dispareau si dispareau pana cand am decis sa renunt.
Ei bine anii au trecut si din pacate nu am mai reusit sa imi refac o relatie si nici macar sex nu am facut, da stiu veti spune mergi la curve nu mai sta etc. nu pot face acest lucru desi am vrut, ceva ma tinea sa o fac si acum sunt demoralizat ca poate nu o sa ma vrea nimeni fiindca sunt virgin.
Nu pot spune ca sunt urat, am grija de mine nu fac sala sau ceva insa ma intretin fizic bine.
As dori va rog sa imi puteti da niste sfaturi sa stiu exact cum as putea sa mai atrag pe cineva si poate cumva sa imi refac o relatie.
Va multumesc si imi cer scuze pentru lunga intrebare o seara buna va doresc happy

14 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

In primul rand incearca sa nu mai vezi femeia ca furnizor de sex. In al II-lea rand, gandeste-te ca nu toti suntem la fel, fiecare avem ideile noastre, fixatiile noastre, "piticii nostri" (cum spunea o prietena). Fiecare are felul lui de a privi lucrurile, de a creea o relatie, de a grabi lucrurile intr-o relatie, de a interpreta gandirea celuilalt. Fetele poate ca au disparut pentru ca nu le-a placut ceva la tine, poate au gasit altceva, poate au fost timide - deja sunt prea multe variabile.
Ce am invatat recent si eu de la o tipa e ca e bine sa intrebi. Daca nu vine ea cu detaliul dorit, nu lasa enigma sa pluteasca, ci intreab-o. Da, unele se simt incomod daca pui prea multe intrebari, exact asta ziceam, ca nu toti suntem la fel, dar daca nu arati interes ( mai ales si pentru alte lucuri decat sex ), daca nu prezinti stabilitate, siguranta, te va evita.
E imposibil de dat o reteta, important e sa gasesti tu acel echilibru intre curiozitate si prea multe intrebari, intre tacere si prea multe detalii, intre detalii despre tine si detalii despre ea.
Nu esti singurul cu probleme, mai ales in perioada asta, gandeste-te ca pentru toti e mai dificil, iar unii nu isi dau seama sa fie mai intelegatori. Fii pozitiv si constructiv, iar cand vei intalni persoana care te place asa cum esti, va veni si sexul pana te saturi de el.

| doctorandus a răspuns:

Ai casa proprie, ai masina proprie, ai servici? Cum iti inchipui ca poti intretine o familie?

| shookdazed explică (pentru doctorandus):

Desigur,am 2 case, o masina, si un job bun.

| doctorandus a răspuns (pentru shookdazed):

E raspuns la misto?

| shookdazed explică (pentru doctorandus):

De ce as da un raspuns la misto cand vreau sa gasesc o rezolvare?

| doctorandus a răspuns (pentru shookdazed):

Pentru ca unii de pe TPU nu vor rezolvari, ci vor sa trolleze.

| shookdazed explică (pentru doctorandus):

Am inteles, eu unul doresc o rezolvare happy

| alina2k18 a răspuns:

Laboutsa si uiti de necazuriwinking

| Marius22222222222 a răspuns:

Si daca iar dai peste una care sta un An Fara sa faca sex ce faci? iar o lasi?

| Holiday a răspuns (pentru Marius22222222222):

Sa speram ca daca prin absurd va da peste una la fel, o va lasa dupa o luna, nu dupa un an.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Holiday):

Nu stiu care e supararea mai mare.ca nu are relatie sau ca nu a facut sex

| TFL007 a răspuns:

Cursuri de dating coaches iti trebuiesc tie sa mai traga unu banii dupa naivi din astia ca tine care se incred in basme si povesti cum ca femeile nu pun accent pe cum arati ci pe personalitate si caracter! in perioada asta de COVID singura incercare sunt aplicatii de dating care nu sunt pentru oricine, mai mult te baga in depresie daca nu te incradrezi in tiparul figurantelor din ziua de azi STIMA

| Musca88 a răspuns:

Lucreaza la tehnica de agatat, daca esti bun la conversatii cu siguranta vei gasi o fata avand in vedere starea ta financiara buna. Fi increzator, ai 28 de ani, tu deja ai trecut de la categoria barbatului tanar, neserios.

| Robert265 a răspuns:

Și eu exact așa am pățit am 26 de ani și sunt singur de 6 ani