| anonim_4396 a întrebat:

Problema este urmatoarea: sunt fata, am 20 de ani si de 5 luni am o relatie cu un baiat care este de o seama cu mine. El a avut o relatie cu 2 ani in urma, care a durat 3 ani. Mereu are numai lucruri bune de spus de fosta lui,desi ei doi nu mai vorbesc. Nu mai vorbesc,deoarece din ce am inteles eu,ea si-a gasit pe altul si lui i-a dat block peste tot. In fine,el mai pastreaza inca acasa,pe noptiera,un ursulet primit de la ea. Si mereu zice ca tine la el,ca multi prieteni au vrut sa il ia ca sa-l supere,dar ca el mereu s-a certat cu ei le tema acelui ursulet. Nu stiu de ce tine asa mult la el,el zice ca pur si simplu nu vrea sa-l arunce,fiindca ursuletul mereu a stat acolo pe noptiera din ziua in care l- a adus. Mai nou,si-a luat masina acum cateva saptamani,si l-a pus in masina si nu il mai ia de acolo. Nu stiu ce sa zic cu acest lucru,nu am abordat cu el subiectul asta... Nu l-am abordat fiindca mi-a fost frica sa nu ma faca obsedata,sau sa-mi zica ca sunt geloasa dintr-un motiv absurd. Ea l-a scos pe el de la block in urma cu o luna ca sa zic asa,dar nu vorbesc intre ei,nu se pune problema de asta,ea este inca cu acel baiat. Ieri am observat ca o are la cele mai dese cautari pe Instagram. Nu stiu ce sa fac,ce sa cred. Nu imi este frica ca o sa reia relatia cu ea, deoarece ea nu o sa mai vorbeasca cu el in veci. Dar oare el inca mai are sentimente pentru ea, dupa atata timp? Ce este de facut? Cu mine se comporta exemplar, arata ca ii pasa si ma iubeste foarte mult. Dar eu ce sa fac cu aceste lucruri? Merita sa mai stau cu el?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l in pace o perioada de timp si vei vedea ca se va intoarce la fosta si pe tine te lasa cu buza umflata.

| Hammurabi a răspuns:

Din ce povestești tu e clar că el încă ține la ea. Probabil despărțirea lor a venit din partea ei și el încă nu a acceptat-o în totalitate. Dacă problema e doar acel ursuleț nu pare a fi prea important. Faptul că o caută des (chiar dacă numai pe net) s-ar putea să fie o problemă. Asta înseamnă că el încă mai speră, că încă nu a scos-o definitiv din viața și din mintea lui.
Te-aș sfătui să mai ai răbdare încă câteva luni de zile (relația voastră fiind încă proaspătă) și dacă nu se schimbă nimic, dacă nu se estompează "dorul" lui după fosta, probabil ar fi cazul să te gândești la o despărțire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Meritã sa stai cu el deoarece esti de nasul lui, probabil fosta s-a despartit de el deoarece ii Plãcea prea mult de ea, de aceea i-a dat si block, incat nu o poate avea, de aceea viziteaza si instagramul ei dar cu tine o sã rãmânã, binenteles daca il accepti si tu.

| AliTheo18 a răspuns:

Deci, chiar eu mai pastrez lucrurile de la fostii mei, gen ursuleti, e normal. Faptul ca l-a pus in masina, si mai e si baiat, e putin ciudat, im ida de gandit. Faptul ca l-a scos de la block de curand si ca el o urmareste pe ea pe ins, inseamna un singur lucru, inca mai are ceva pentru ea, are cu siguranta. Daca el chiar te iubeste, poate o sa se uite pe Facebook ei si sa spuna 'cu ce urat sta', in spirit de gluma, asa se mai intampla intre fosti, dar sa se uite obsesiv, nu, e ceva in neregula. Daca spui ca il iubesti, eu zic sa vorbesti cu el, pentru ca nu asa se comporta o persoana care te iubeste, crede-ma. Fie ca se comporta exemplar cu tine, stiu baieti care au relatii de 3-4 ani si ei se dau la altele, saracele iubitele lor habar n-au.

| aneemaryy a răspuns:

Masturbeaza-te cu ursuletul. Dupa se va gandi numai la tine!