| Hellen94 a întrebat:

Deci vorbesc de ceva timp cu un baiat care este fratele colegei mele de banca, ne intelegem super bine, e super de treaba nu ma suparat nikiodata cu nimic, problema ar fi urmatoarea, el are masina, are permisul pe mai multe categorii desi are o varsta frageda doar vreo 19 ani, a zis ca le-a dat pe toate ca sa le aiba.in fine decat mama stie ca eu vorbesc cu el, astazi s-a oferit el sa ma aduca pana acasa cu masina, dar mama m-a vazut pentru ca venea inaintea mea ca am iesit tarziu si s-a suparat. A zis ca nu ii e frica ca mi-ar face el ceva si pentru ca sunt nenumarate accidente cu masini.Eu o inteleg si pe ea dar baiatul asta a mers cu 60 de km pe h pentru ca el intotdeauna ma intelege. Dar mama isi face griji ca patesc eu cu masina ceva, eu vreau sa vb despre relatia mea si cu tata dar mama zice ca nu e momentul acum, eu vreau sa stie si el ca sa nu afle din alte parti.Mama zice ca tata ar face urat daca ar afla asta.sora mea zice ca am gresit ca m-au vazut si vecinii ca ea nu s-ar urca in alte masini nu stiu ce. Dar baiatul asta nici macar nu mi-a facut vreun avans vreodata sau sa fie nesimtit. E un baiat cuminte pentru varsta lui. E oare asa de gresit sa am un prieten cu masina? eu vreau o relatie de durata cu el si simt ca mama e prea speriata si ma sperie si pe mine. Ce sa fac? Sunt multe fete care au prieten cu masina oare si lor le face parintii asa? Cum rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| Twilight a răspuns:

Masina nu am auzit niciodata ca poate fi o problema intr-o relatie. tu trebuie sa fii sigura inainte de a te urca la volan cu acel baiat ca el nu face smecherii cu masina ca alti tineri si ca e atent ce face. Apoi convinge-o si pe mama ta de asta. Daca relatia va dura si nu se isca avansuri sau probleme, consider ca ai putea sa-i zici si tatalui tau.