| Barbie15 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie o poveste de dragoste de a voastra care vi s. a parut mai " interesanta" si mai " iesita din comun". sa fie adevaratehappy

Răspuns Câştigător
| florinnica83 a răspuns:

Da, eu cred ca povestea mea e destul de interesanta, cand am cunoscut-o pe actuala mea sotie, ma aflam la petrecere a unui coleg, ea a dorit de mult sa ma aibe in viata ei si a pus ochii pe mine de cativa ani, in cazul meu aveam sa o cunosc chiar atunci si iata cum ne-am cunoscut; ea a incercat sa imi ceara ca eu sa o invat sa picteze, eu pe atunci eream in cautare de o iubiota pentru ca nu mai suportam singurtatea, asa ca in mintea mea mi-a trecut gandul ca ea ar fi femeia care sa-mi complecteze viata si sa formez cu ea o frumoasa famile. famile ce din pacate eu in copilaria mea nu am avut-o, si asa ca mi-am propus sa fiu cu ea. un alt motiv erea ca aflasem de la ea de dorinta ei nebuna de a invata sa picteze si ca dorea ca eu sa o invat. dupa cateva zile am hotarat sa incercam mai mult decat sa o invat sa picteze sau sa faca portrete, si iacata ca asta si astepta, primisera intrebarea pe care o dorea de multa vreme. in mintea mea mi-am zis, daca ea va invata sa picteze eu sunt tot pictor impreuna vom avea o viaca ca de artisti si vom merge impreuna pe litoralul romanesc sa facem portrete. si iata ca asa sa si intplat, numai ca in cazul ei nu a invatat sa fac portrete dar a ramas sotia mea care mi-a daruit un copil si suntem fericit.aceasta este povestea noastra a unor forfani indragostiti care au format o frumoasa familie. semneaza nicaflorin83.ro

1 răspuns:
| crucialmelody a răspuns:

Hmm da, cred ca am eu una, dar nu e prea iesita din comun. Stateam in internat si intr-o zi de scoala, obisnuita, de zilele Devei, am mers si eu bineinteles. Fara sa anunt pe nimeni, nici pe parinti, nici pe pedagoga. Si am stat pana la terminare, pe la 12 pm. Am venit la internat cu o colega cu masina. Telefonul mi se inchise ca nu mai aveam baterie. Fix atunci si telefonul alaangry se inchise. Si, ajunsa la internat, tinand cont ca internatul se inchidea la 9pm, ce puteam sa fac, sa sun nu puteam, sa strig nu ma auzea nimeni, ca la et 3 dormea peda. Si m-am oprit la portar. Acolo, mai era o colega de internat(sefa internatului, pe a 12a) eu eram in a 10a. Si, a vorbit ea la telefon cu niste prieteni care au venit cu o masina rosie. Am facut cunostinta cu soferul si cu cel de langa. Cum nu ma grabeam, sa ma certe peda, stiind si ca sefa internatului avea cheie, am mers cu ei la non-stop, am luat seminte, suc, toate cele. Am revenit in curtea internatului si da-i cu povesti. Din poveste in poveste, soferul se tot uita la mine, ma uitam si eu. De la un moment dat, am ajuns sa ne holbam unul la altul.laughing. It's funny how things are changing. After that, nu stiu cum a venit vorba de cercetasi, festivalul luminii si gulgutele din hartie pe care le stiam face, dar nu aveam hartie. Asadar, soferul a spus: "Hai cu mine ca am in masina niste afise sa imi faci o gulguta". La care eu:"Okeeey" dar nu mai stiam despre ce e vorba, ce se intampla, era si 3 dimineatalaughing. Ma rog, m-am dus, m-a intrebat daca ies cu el la suc a 2a zi, am zis da si mi-a scris nr de tel pe mana ca eu nu-l stiam din cap pe al meu si nici nu aveam unde sa-l notezlaughing. Si de atunci, 4 luni de fericire:X