| Ioana74ses a întrebat:

Revin cu aceeasi intrebare! Cum as putea sa imi dezvat copiii sa mai doarma cu mine (sotul ma dispera) in fine povestea este asa, am stat la un cumnat destul de mult timp si acum am reusit in chirie o casa cu 4 camere (doua de dormit) iar nu reusesc sa ii fac pe cei doi copii sa doarma singuri in camera lar (stiu ca nu trebuia sa ii invat dar am locuit intr-o camera) am mai nascut si o fetita acum 3 luni (sotul meu este destul de infocat sa facem dragoste) stiu ca este bizar dar este o mare zarva, ma puteti ajuta cu metode sa ii dezvat, sau macar sa le explic, cum sa le explic ca trebuie sa dorm doar eu cu el in camera... dau funda, dau si zece funde dar vreau un raspuns!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Discuta cu ei si spune-le ca dupa o anumita varsta copiii dorm in camerele lor. Pentru a-ti intari adevarul explicatiilor tale, propune-le sa devina "detectivi" si se intereseze chiar ei prin a-si intreba colegii si prietenii daca, cu cine si unde dorm ei si parintii lor. Sunt convins ca poate fi o metoda prin care vei reusi sa iti atingi scopul. Sanatate!

4 răspunsuri:
| GeorgeBerbec a răspuns:

Depinde ce fel de persoana esti. Directa sau mai indirecta. Uite ce ai putea face -mai multe variante in functie de cum de deschisa esti cu copii tai.
1. Spune-le ca sunt mari si ca nu e frumos sa doarma cu tine ca e scarbos si chestii
2. Daca nu merge gaseste-le un film ceva la care sa se uite sau daca au tableta lasa-i sa se joace pe ea in acea camera pana adorm.
3. Daca nu merge ai putea incerca faza sa le dai somnifere
4. Daca esti foarte deschisa cu ei - Eu as incerca le poti spune ca doresti sa faci ceva cu sotul tau (sex) le spui direct sau cunosc un prieten care a lasat cei doi copii sa asiste la actul SAU sexual pentru ca nu e nimic rusinos si ca sa stie ce e aia.
Asta mi-a trecut prin cap, sper ca ti-am fost de ajutor, sper sa imi raspunzi daca a mers si daca a mers cum a fost seara cu sotul.

| AndCat26 a răspuns:

Trebuie sa le explici ca au crescut,si trebuie sa se invete sa doarma singuri, deoarece parintii trebuie sa doarma amandoi, iar copii in camera lor. Poti sa le dai chiar exemple cu alti copii care dorm singuri. mai poti sa le spui ca trebuie sa dormi si cu sotul lor, si ca o sa mai dormi si cu ei. cand se duc in camera lor poti sa stai cu ei putin in pat, eventual pana adorm.

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Pur si simplu ii duci in camera si ii lasi acolo! Le spui ca de acum fie ca vor fie ca nu, ei nu mai pot dormi cu tine. PSbig grinaca le este frica sa doarma singuri e cam nasoala treaba...

| Ioana74ses explică (pentru AnonymGirl2017):

Nu este asa de usor...nu cred ca le este frica ca am lampadar acolo