| maria156 a întrebat:

Revin cu o noua intrebare.
Astazi la pranz, cea mai buna prietena a mea a venit la mine acasa (eu am chemat-o, pentru a vorbi si noi ca intre fete).
Totul a mers bine pana cand a zis ca vrea sa imi spuna ceva. Ea s-a apropiat de mine si...mi-e cam rusine sa o spun,dar m-a sarutat. Eu am indepartat-o imediat de langa mine si am dat-o afara din casa.
Chiar m-a durut faza asta sad Mi-am pierdut cea mai buna prietena, deoarece ea vrea sa fie impreuna cu mine. Eu am un iubit + nu sunt atrasa de fete.
Ce as putea face in situatia asta?
Nu vreau sa o pierd (ca prietena buna)...ne intelegeam foarte bine, dar nu vreau sa am o relatie cu ea.

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Da cine te obliga sa ai o relatie cu ea? cati ani ai de esti asa de comunista? de inchisa? poti continua relatia de prietenie cu ea. daca e cum e, intelege omul, nu-l pune la zid, ca banuiesc ca si ea te-a inteles de mii de ori. ai o gandire praf. au murit oameni ca noi sa fim liberi si uite ce liberi suntem. ne ducem dracului...

| maria156 explică (pentru DNSK):

Se vede ca nu ai inteles nimic. Pot sa te surprind, dar am 17 ani.
Cum as putea continua relatia de prietenie cu ea? Nu o judec, dar ea isi doreste de la mine ceva ce nu ii pot oferi. As face orice pentru ea, deoarece imi este ca o sora, dar nu pot sa fiu iubita ei. Pur si simplu eu o vad ca o sora nu ca o iubita. Gandeste-te! Daca ea mai vrea sa ma vada dupa ce,, am respins-o,, cu siguranta ca as mai fi prietena ei. Nu ma intereseaza daca ii plac femeile sau barbatii. Problema e ca ea nu ma va mai vedea ca o buna prietena.

| DNSK a răspuns (pentru maria156):

Si asa se face? o dai afara de casa ca pe zdrente? de ce nu ai stat sa-i explici ce ai pe suflet si ea la randul ei sa-si spuna pasurile? lasa asa..eu te-am inteles, tu nu ai cum intelege, asta ti-e gandirea

| maria156 explică (pentru DNSK):

Se vede ca ai ceva probleme. ERAM IN STARE DE SOC.

| DNSK a răspuns (pentru maria156):

In stare de soc? ...si tot eu am probleme.of of.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
E dificila situatia si inteleg ca nu te simti tocmai bine dupa cele intamplate. Nu poti face mare lucru decat sa discuti cu ea si sa ii explici situatia, sa o faci sa inteleaga ca nu esti atrasa de fete si ca nu ii poti oferi decat prietenia ta.

| DiamondEyes a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca tu o vezi, ca pe o sora.
Nu trebuie sa va certati din cauza asta. Doar ca na, probabil dupa faza aceasta te vei simti stanjenita in fata ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce m-a amuzat intrbarea asta...cum am s-o dai afara, o iei frumos si o intebi de ce a reactionat astfel, comunicarea e cea mai buna metoda de a rezolva problemele.

| maria156 explică (pentru anonim_4396):

Nu ar trebui sa iei intrebarile oamenilor la mistowinking
Eram socata, ce era sa ii zic? Ca mi-a placut? Nu.
Stiu si eu ca (,) comunicarea este cea mai buna metoda de a rezolva problemele, dar in acel moment am ramas fara cuvinte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru maria156):

Nu iau intrebarile oamenilor la misto, mai degarba oamenii ma iau pe mine la misto prin intrebarile lor.

| Cristyan21 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa ai o relatie desi ea e proasta scuze de cuvinte dar asta e adevarul.

| Papadie123 a răspuns:

Poate nu ai inteles-o corect dar chiar de o fi asa ar trebui sa-i spui totul in fata si sa afli atitudinea ei fata de tine

| Nadyya a răspuns:

Te inteleg foarte bine.E greu sa-ti pierzi cea mai buna prietena mai ales daca o cunosti demult, spre exemplu eu imi cunosc prietena cea mai buna de la 3 ani sau poate mai devreme.Incearca sa-i explici ca nu-i bine sa-ti schimbi orientatia. Spune-i ca daca mai continua esti nevoita sa renunti la prietenia cu ea..Bafta :*