| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU:-s.am o mica mare problema.ca sa intelegeti o sa va explic mai detaliat.nu am ciclul regulat mereu dar lunile acestea s`a intamplat sa fie. mi-a venit pe 13 iunie apoi pe 13 iulie.pe 22 29 si 30 iulie am intretinut raporturi sexuale neprotejate in care prietenul meu "m`a ferit" totusi mi-a fost frica.pe 3 august mi-am facut un test de sarcina care a fost NEGATIV.am asteptat pe data de 13 nu mi-a venit.pe 14 mi-am facut un test care la fel a fost NEGATIV.suntem in 20 si mie tot nu imi vine ciclu.azi dimineata am mai facut un test care a iesit tot negativ.TOTUSI ESTE POSIBIL SA FIU INSARCINATA? astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| adryana_6040 a răspuns:

Tu ai avut o intrerupere de sarcina si posibil ai o dereglare pana revine la normal.Trebuia sa calculezi perioada fertila ca ai avut contact sexual in perioada care a inceput pe 24 pana pe 29 cand a avut loc ovulatia, mergi la un control sau mai fa un test dupa 21 de zile de la ultimul contact posibil sa fi iar insarcinata si nu se vede.

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

STRESUL e un factor care iti provoaca intarzierea Ciclului menstrual.

| Papusik a răspuns:

Testele de sarcina nu dau intotdeauna rezultatul corect. cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog.
Si chestia cu ''m-a ferit'' nu prea tine.
Si lichidul preejacuator contine spermatozoizi

| bia0000 a răspuns:

Da testele de sarcina nu sunt 100% sigure mai bine du-te la un control ginecologic.chestia cu m-a ferit nu tine niciodata!

| bebe23 a răspuns:

Stai linistita deoarece nu esti insarcinata! si eu am patit la felwinking mi-a intarziat 3 sapt.si in astea 3 saptamana am facut 2 teste si au iesit negativ happy o sa iti vinahappymai asteapta...