| katelynn a întrebat:

Buna TPU.Sper ca veti avea rabdare sa imi cititi mica poveste.Vara trecuta am cunoscut un baiat.Vorbeam foarte mult,ore intregi,in fiecare zi.pot spune ca era ceva special.Ne-am intalnit , dar dupa nu stiu cum am incercat sa il ignor . Incercam sa gasesc scuze sa nu ies cu el. Am continuat asa , si nu ne-am mai vorbit. Dupa saptamani intregi,i-am simtit dorul si am realizat ca gresiseram mult in a incerca sa ne indepartam.Nu aveam curajul sa ii spun ce simt.I-am zis unei prietene de a mele ce aveam pe suflet,si ea i-a transmis sentimentele mele fara sa stiu . Dupa ce a aflat de sentimentele mele,era vorba tot sa iesim in oras.De data asta problema era ca am avut niste probleme in familie care m-au coplesit total.Aceste probleme m-au facut sa fiu rece cu el , sa nu ii mai vorbesc frumos cum obisnuiam.Din nou am incetat sa mai vorbim .Dupa cateva luni,chiar daca tot il mai placeam , vroiam sa intru in vorba cu el , problemele din familie disparand. Tousi pur si simplu nu am avut curaj.Incercam sa ii atrag atentia prin gesturi...Ne-am vazut la un spectacol,ne uitam unul la altul dar nu ne-am salutat nu nimic.Acum cateva zile,mi-a comentat ceva la status,si era foarte ironic. Nu stiu , ma macina asta.Inca simt ceva pentru el in tot acest timp,stiu ca am gresit cand l-am ignorat si am fost rece, vreau oarecum sa repar relatiile noastre ,macat atat.Ma tot gandesc ca nesimtirea mea si orgoliul meu au stricat totul. Nu stiu ce sa fac.Vreau sa vorbesc cu el cumva , dar nu am curaj pentru faptul ca poate va fi rece cu mine si chiar stiu ce am gresit.Ma simt oribil .Ce ma sfatuiti sa fac? (scuzati pentru eventualele greseli )

Răspuns Câştigător
| Orbithh a răspuns:

Cel mai bine supa parerea mea este sa ai o discute cu el fata in fata.Pentru ca atunci cand ii vei spune de ce ai fost rece cu el ca iti pare rau pentru asta...si ce mai vrei sa ii pui tu, sa il poti privi in ochi si sa te poate privi in ochi. Daca ii vei spune pe mess nu stiu dar nu prea ar parea asa credibil.Ce am scris este doar parerea mea poate altcineva are alta parere mai buna. Speer sa ai succes cu acel baiat.pup si multa bafta!:*:*:*:X:X:X

6 răspunsuri:
| nicol20 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa ii lasi un mesaj pe mess ii poti spune ca iti pare rau cum te-ai purtat cu el si ca iti era frica sa nu pui suflet dar totusi am pus si adevarul este ca eu te plac si daca ai putea sa imi mai dai o sansa, iti multumesc pentru tot.Iar pe urma astepti sa vezi ce scrie daca tine cu adevarat la tine nu iti va vb rece.Mult noroc bafta

| cinenuvedenustie a răspuns:

Asa cum nu ti-a fost deloc greu sa-ti pui orgoliul in fata sau problemele de fam ilie,asa nu trebuie nici acum sa intri in vorba cu el si sa-i explici exact care a fost situatia!

Ia-ti inima in dinti,fii putin ambitioasa,lasa retinerile la o parte si incearca sa-ti repari greselile,caci daca nu ii esti indiferenta nu va ezita sa te asculte macar.

Acum nu-ti garanteaza nimeni ca te v-a si intelege,dar macar stii ca ai incercat sa faci ceva,stii tu,"incercarea moarte n-are"!

Si inca ceva, draga mea,"cu rusinea mori de foame", deci curaj si capul sus!

| Kaennox a răspuns:

Pai,nu ai de ce te teme,vorbeste cu el,spune-i tot pe fata,si spune-i de ce blah balh blah l-ai evitat,doar daca nu i-ai spus, asculat-mi sfatul, si spera ca nu va fi atat de rece cum zici tu si ca va intelege! OK? Incearca si apoi imi spui si mie!

| Rossyca a răspuns:

Intr`adevar laughing poveste lunga! Dar nu asta conteaza...Eu spun sa vorbesti cu el pentru ca daca tu nu o faci nici el nu va incerca sa discute cu tine pentru ca ai fost cea care i`a vorbit urat. Asa ca fa primul pas tu! Tu ai gresit, tu cere-ti scuze. Daca nu poti fata in fata, atunci spune-i pe messenger sau prin mesaje [ la telefon] Vezi tu :* Succesbatting eyelashes

| katelynn explică (pentru Rossyca):

Faza e ca nu i-am vorbit urat laughing.pur si simplu nu mai eram cea de dinainte, si nici nu mai foloseam emoticoane happy

| Elleennaaa a răspuns:

Ceea ce ai scris tu aici,ai putea sa ii zici lui ceva de genul " Imi aduc aminte de vremurile in care vorbeam,si cand ne-am vazut si cand prietena mea ti-a zis ce simt pentru tine,atunci chiar tineam la tine dar problemele mele familiale si chiar si orgoliul au stricat tot si acum as vrea sa mai incerc odata chiar daca vei suparat voi intelege,dar macar sa ramanem prieteni "si daca simti nevoia poti sa ii si ceri iertare,daca inca mai simte ceva catusi de putin pentru tine si daca e o persoana buna va intelege,daca lucrurile se indreapta, trebuie sa profiti de sansa si sa nu il mai dezamagesti, si fa-ti curaj sa intri in vorba cu el nu ai nimic de pierdut daca incerci! kiss succes, poti sa ii sugerezi un nou inceput, adica sa va cunoasteti din nou...