| ToffyNR1 a întrebat:

As dori sa imi fac un card si nu stiu unde si ce trebuie sa fac.Vreau sa imi fac card pentru a primi bani din strainatate. Unde imi recomandati sa imi fac?

5 răspunsuri:
| dani0078 a răspuns:

Singurul document necesar pentru un card de debit este CI-cartea de identitate.Iti pot recomanda sa alegi intre Raifeissen,ING sau Banca Transilvania,dar poti verifica si personal, pe internet se gasesc destule clasificari in functie de performante, avantaje, relatiile cu clientii, etc.

| ToffyNR1 explică (pentru dani0078):

Si nu cere niciun ban inainte de astea?

| dani0078 a răspuns (pentru ToffyNR1):

Majoritatea nu au taxe de acest fel, dar unele iti vor cere la intocmirea actelor sa depui o suma simbolica, gen 10 lei.din cate tin minte, la ing nu m-a costat nimic.

| Catalinhhh a răspuns:

Păi mergi cu buletinu la BCR sau unde îți convine ție și îți deschizi un nou cont bancar.

| LaurD3athAng3l a răspuns:

La Raiffeisen bank