| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat dar, cum se face laba? De fiecare data cand incerc nu-mi merge mana pe penis(tin sa mentionez ca am 12 ani).

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani nu esti inca dezvoltat, iar penisul nu produce inca sperma, deci, nu ai cum sa te masturbezi, desii o vaga senzatie exista.
Ai rabdare sa mai cresti, macar 2-3 ani!

| Oana92 a răspuns (pentru Violleta2022):

"Penisul nu produce inca sperma, deci, nu ai cum sa te masturbezi"... Unde e logica?
1. Exista studii care demonstreaza ca oamenii se masturbeaza inca din viata intrauterina.
2. Masturbarea nu are legatura cu sperma, nu e conditionata de existenta ei (de altfel si femeile se pot masturba!). Eventual poti spune ca nu avea cum sa ejaculeze...
3. Nu penisul produce sperma...

Iar cel care ti-a dat funda e si mai ignorant ca tine!

| radubz a răspuns (pentru Oana92):

Las-o ma, ca e dusa Gretta. Da numai raspunsuri fara relevanta si aca ii faci observatie, iti da block.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu palma goala trebuie sa alunece de-a lungul penisului ci aceasta trebuie sa antreneze pielea mobila si preputiul intr-un continuu du-te vino de-a lungul intregului trunchi/corp al penisului. In timpul masturbarii preputiul trebuie "purtat" in sus si-n jos ca sa acopere si sa decaloteze ritmic glandul in mod continuu pentru a provoca excitatia necesara producerii fenomenului de ejaculare a spermei in momentul orgasmului. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Cum zice @corbul; dar totuși dacă adaugi și puțin lubrifiant, astfel încât palma să ȘI alunece de-a lungul penisului, senzația este mult mai plăcută - asemănătoare cu cea produsă prin frecarea penis-vagin din timpul unui act sexual.
Pe @Grotta nu trebuie s-o bagi în seamă - e din alt film.