| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat am 13 ani!
Vreau sa va intreb câteva lucruri.
1.Este bine sa mă masturbez la 13 ani. Daca da careva explicatii. Daca nu câteva explicatii.
2. Nu ma masturbez de mult! E pposibil sa mă masturbez in somn. Adica corpul. Am unele vise ca stau in pat si simt acea senzatie. Ce înseamnă asta?
3.Am 13 ani! Si penisul îmi e de 9cm in erectie si 4 3 2 forma normala. Amicii mei de varsta mea îl au de 8 forma normala si de 15 In erectie. A mea de ce e mica? crying((((
Dau funda rapid!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La varsta de 13 ani nu este biene sa te masturbezi. De ce? Pentru ca devii dependent de acest obicei si cand vei fi mare in loc sa faci dragoste cu prietena, stai sa te masturbezi si prietena te va parasi una doua. De asemenea masturbarea duce la instalarea fenomenului de ejaculare precoce(ejaculare repida) inaintea actului sexual.

| Seba2013 a răspuns:

Poti sa ajungi dependent, despre acesta dependenta vorbeste ICD-10 manualul organizatiei mondiale a sanatatii.
Treaba este ca atunci cand devii dependent, ei te vad ca un om nebun, si nu stiu cum ai ajus, asa... si nici cum sa te vindece.

| Mary012 a răspuns:

E bine ba si eu o fac si toti de la mine din clasa de la mine.Stai linistit penisul o sa mai creasca.

| Seba2013 a răspuns (pentru Mary012):

Provoaca cencer uite aici:http://www.nhs.uk/news/2009/01January/Pages/Masturbationprostatecancer.aspx
Studiul a fost finantat de Cancer Fundatia de Cercetare de prostata si Cancer Research UK.
Acesta a fost publicat in British Journal of Urology International, un jurnal medical peer review.

| AnimeStyle a răspuns:

Da dar corpul se poate...