| Razvi255546 a întrebat:

Salutare! De ce după ce m-am dezvirginat (aprox. O luna), nu ma mai excita aceleași lucruri cand sunt singur și as vrea sa ma masturbez? De exemplu, înainte dacă doar începeam sa ma uit la un film porno câteva secunde, fără sa ating penisul, ma excitam și mi se intarea penisul, aveam erecție. Acum, nu se mai întâmplă asta pana când nu stimulez eu penisul cu mana de exemplu. De ce? Sexul mereu l am făcut protejat, nu am nicio problema cu penisul, nu ma doare, nu am nimic pe el, absolut totul ok. Ce pot sa fac ca să pot fi ca înainte? De asemenea, după ce penisul este erect și are forma lui normala sa zic asa, de penis în erecției, parca nu mai rămâne atât de mult "intarit". Ce înseamnă asta? O sa ma afecteze cumva? Răspunsuri serioasa va rog, dau funda

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

As fi vrut sa iti dau un raspuns dar Violleta ti-a spus clar cauzele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Totul este psihic mergi la un urolog sa te vada

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ai devenit dependent de masturbarea si pornografie.
Ca sa poti avea sex normal cu o fata/femeie, va trebuii sa renunti la pornografie si sa o raresti foarte mult cu masturbarea, fiindca nu vei fii capabil sa ai sex pe viitor cu cineva, fiind atat de dependent de propria-ti mana.
Bineinteles ca si erectia iti este foarte afectata tot din cauza acestei dependente.

| dullcat a răspuns:

Ai mai pus aceasta intrebare de cateva ori.laughing Nu esti multumit de niciun raspuns?

| darrio2007 a răspuns (pentru dullcat):

Asteapta raspunsul care ii convine.
Dar nu realizeaza că un asemenea raspuns nu schimba cu nimic problema lui.

| Razvi255546 explică (pentru darrio2007):

Nu, nu asteptam un răspuns care sa îmi convină, ci doar răspunsuri la întrebarea mea. Va mulțumesc foarte mult tuturor, am înțeles ca este vorba despre ceva psihic și doar trebuie sa o răresc cu masturbarea. Și ca ultima întrebare. daca fac asta, o sa ma mai excit asa cum o făceam înainte? Adică de exemplu și de la un film porno sau o fata îmbrăcată sumar? Și încă ceva... și acum ma mai excit când vad asa ceva de exemplu, doar ca nu ca înainte în sensul ca penisul meu se ridica mai greu uneori pana nu ii ofer și stimulare fizica sa zic asa. Se va rezolva și treaba asta?

| Razvi255546 explică (pentru Razvi255546):

Îmi poate răspunde cineva? Va rog

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nimic in neregula. Doar ca acum iti doresti mai mult decat doar sa te uiti la filme porno, dupa ce ai simtit ppacerea sexului.