| CristianAlexngo a întrebat:

Buna TPU.
Sunt baiat si am 15 ani.
Am o problema, vreau sa imi fac o iubita dar nu stiu cum.Eu sunt asa mai timid cu fetele si daca imi exprim sentimentele unei fete eu nu vreau sa fiu refuzat.Nu prea sunt pregatit pentru o prietena dar ma simt singur si chiar vreau sa sa imi fie alaturi un suflet. Vreau sa imi spuneti cum pot aborda o discutie sa par asa mai romantic sau cum sa invit o fata la un suc sa par mai dragut, sa zambesc larg(de genul)? Intrebare doar pentru fete

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prima data trebuie sa gasesti o fata, vorbesti cu ea, comunicati, iar daca o sa fie cazul sa fiti impreuna o sa fiti. Daca discutia continua inseamna ca ii place sa vorbeasca cu tine. Numai ca trebuie timp. Invitatul vine abia dupa. Dar bine... difera de la persoana la persoana.
Oricum ai abia 15 ani, daca esti suficient de matur si de sigur pe tine pentru o relatie, atunci go on.
Daca iti exprimi sentimentele nu vrei sa fii refuzat? E na. Pai o sa existe mereu cazuri de acest fel (aproape mereu). Conteaza sa treci inainte peste. Iti exprimi sentimentele cand crezi ca si acea fata simte la fel pentru tine, nu de nebun singur fara sa fii intrebat.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

"Nu prea sunt pregatit pentru o prietena dar ma simt singur si chiar vreau sa sa imi fie alaturi un suflet."
O prietena (nu in sensul romantic) îți ajunge.
"sa zambesc larg"...vezi că ajungi sa rânjești și la fete nu le place.

| Goete a răspuns:

Nu stii cum sa "iti faci o iubita"? - doar stii cum a facut-o Dumnezeu pe Eva
Rupe-ti o coasta, nu te mai plange - daca vrei s-o faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că ai nevoie de o iubita, ai nevoie să comunici cu persoane indiferent de sex. Care ești pe aceeași lungime de unda.

Binenteles că nu ești pregătit, ești pregătit să ai o relație atunci când nu te mai simți singur cu sau fara fata care ești în relație.

Cu orice îți trece prin minte poți aborda pe una, de exemplu și cu o frază de henul "mă simt singur și vreau să cunosc persoane noi", după mine, ar trebui să îți cauți o femeie mai matură care are experiență de viață și de la care ai ce invata, cu tipele de vârsta ta nu prea ai ce discuta sau o sa te simți la fel de singur, poate chiar mai singur decât ești înainte.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Simp
de ce vrei sa ti faci iubita la 15 ani cand ai masturbarea si minecraft frt

| AEWPenta a răspuns:

Tu chiar nu ai ce face?
Vrei sa suferi toata viata?
Stai cuminte ca totul e hormonal.
Vezi-ti de scoala si cariera ca ala e viitorul fetele te fac de bani si cand nu ai te dau dracu.