| anonim_4396 a întrebat:

Va salut pe toti! Am si eu o intrebare, voi ce faceti cand sunteti cu moralul la pamant?
Am 21 de ani, sunt baiat si de mai bine de 2 ani, ma simt inutil si fara sens, vreau sa mentionez ca sunt un baiat timid si mai cu bun simt, cu putini prieteni si cand zic putini ma refer la unul singur. Am avut 3 sau 4 prieteni in timpul liceului cu care nu mai tin legatura, apropo de scoala, nu prea s-a prins ea de mine, in sensul ca nici bacalaureatul nu l-am dat, deci de 3 ani stau pe banii parintilor motiv pentru care nu ma simt prea bine, dar nici daca ar fi sa ma angajez ca ospatar sau orice altceva spre exemplu, nu m-as simti bine stiind ca o trebuiasca sa am niste responsabilitati. Trecand la partea legata de relationarea mea cu oamenii, nici aici nu stau bine. Am probleme cand vine vorba de a cunoaste persoane noi, am emotii de a vorbi in public sau de a aborda fete, lucruri pe care orice adolescent le face mai pe scurt, eu sunt mai retras si nu-mi petrec foarte mult timp iesind din casa. As vrea sa am si eu prieteni, sa-mi fac o iubita, apropo, o singura prietena am avut si eu pana acum din fericire pentru mine, chiar daca nu a durat mult relatia, mi-a placut foarte mult si lasand putin modestia deoparte, mi-au zis si mie ceva fete ca arat bine si ca sunt dragut, dar mi-e teama sa ma bag cu ele in seama ca o sa ma fac de ras, chestii de genul. Ma mir cum am rezistat atat fara sa innebunesc, am ajuns sa fiu foarte dur cu mine si sa ma insult singur pentru felul meu de a fi, am momente in care imi vine sa plang si sa sparg toate lucrurile din casa. Voi ce ati face in locul meu, credeti ca exista vreo cale pentru mine sa ies din impasul asta in care ma aflu? Va multumesc daca ati citit tot pana aici, astept orice parere de la voi, va multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

E mai ușor sa stai și sa nu faci nimic și uite asa trec ani azi ai 20 după 30, 40 și situația rămâne la fel
Ia-ți un job fie și el nasol, vezi de un psiholog lucrează la tine, baga dezvoltare personala
Caut un job mai bine plătit, cauta întotdeauna sa avansezi nu sa bați pasul pe loc

| premiumself a răspuns (pentru SilentRain):

Multumesc foarte mult, o sa tin minte expresia: nu bate pasul pe loc, tot ce am nevoie e o motivatie si sa am obiective, parintii mei nu prea au multa incredere in mine vizavi de viitorul meu, spunandu-mi ca o sa duc o viata grea si muncind din greu, dar vreau sa le demonstrez ca oricat de greu mi-ar fi, o sa continui sa progresez pana ce o sa ajung cineva, iti multumesc si va multumesc tuturor pentru ajutorul acordat, v-as fi dat fundita la toti, dar din pacate nu se poate,

| SilentRain a răspuns (pentru premiumself):

Și eu am fost cândva în locul tău, mulți mi-au spus ca nu o fac fata, ca nu o sa ma descurc cu un job ca sunt praf etc
Uite de al dracul m-am angajat ' toat lucrurile noi sunt greu la început dar în timp o sa înveți sa te
adaptezi, bafta!

| premiumself a răspuns (pentru SilentRain):

Asa este, ma bucur ca am discutat si iti multumesc din nou pentru raspunsuri, iti urez bafta in tot ce faci si sper sa ti se indeplineasca toate dorintele, te salut, o zi placuta sa ai

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand angajarea sa ai un venit salarial, dupa 1-2 prieteni ajung macar 1 sa gasesti, daca nu mergi la sala iti lucrezi fizicul cand vei arata mai bine format o sa prinzi multe tipe sa te simti bine cu ele. Sau partenera cum iti arde mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand sa citesti cartile lui Napoleon Hill. Dar repede!
Eu le-am descoperit la 48 de ani, dar e bine si asa happy

| Elide a răspuns:

Găsește.ti un loc de muncă, ieși din starea asta, stând acasă și plângându.ti de milă nu te va ajuta, și vei rămâne în starea asta mult timp de acum încolo

| Dana1999 a răspuns:

Si eu am anxietate socială. Se trateaza cu pastile sau cu terapie.

| Dana1999 a răspuns:

Te inteleg, Si eu ma simt plictisită si fara sens de multe ori.