| Andreiu68 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Ce va place la un baiat? Cum vreti voi sa fie baiatul ideal/iubitul? Cum e imbracat,cum arata,romantic, golan etc.Descrie-ti cum ati vrea sa arata.Stiu ca fetele sunt diferite la genul in care ar arata un baiat, dar vreau pareri si intr-un final imi fac o parere/concluzie.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cred ele ca le atrage la un baiat si ce le atrage, in realitate, sunt doua chestii diferite...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, da cred ca si noi la fel, in multe privinte suntem condusi de creierul reptilean

| Queenofpain19999 a răspuns:

Iubitul ideal...
Din punctul meu de vedere, iubitul ideal e cel care te respecta, în compania căruia te simți în al nouălea cer. Nu trebuie sa fie ca un fotomodel dar trebuie sa se îngrijească și sa fie curat.
Nu vreau sa fie posomorât, trist. Îmi plac firile pozitive tocmai pentru ca eu nu sunt una și astfel mă liniștesc. Poate sunt prea egoista... dar nu am nevoie de un băiat care sa mă deprime. Cu toate ca, dacă e trist as vrea sa fiu prima persoana care afla.dar mai bine sa fie fericit, sa fie fericit ca mă are, sa fie fericit ca împarte dragostea cu mine. Nu mă omor după flori, nici după ciocolata, dar câteodată e ok sa facă gesturi drăguțe. și nu, nu neapărat cu un scop anume, ci fără sa existe vreun motiv. Vreau sa mă conducă, sa mă tina de mana și sa se mândrească cu mine. Vreau sa mă îmbrățișeze în mijlocul orașului aglomerat, sa mă ia in brațe și mă sărute pe obraz. Vreau sa mă sune sa vada dacă sunt bine, sa aiba el grija de mine...
Când sunt trista, vreau sa mă înțeleagă, nu sa mă certe. Vreau sa mă iubească la fel de mult cât îl iubesc eu. Vreau sa îmi fie fidel, și vreau sa îi fiu fidela. Nu vreau sa ne certam din nimicuri și nici sa ne Insultam.
Sunt genul de persoana mai întunecată, și dacă el e ca mine atunci vom rămâne veșnic împreună, iar dacă nu, sunt dispusa sa mă luminez dacă e cum am spus mai sus.
Am parte de el, de cel pe care l.am descris. Probabil dacă nu era el, nu scriam acest răspuns.
Pentru mine, el e iubitul perfect și nimeni nu poate sa îl înlocuiască.

| minarose a răspuns:

Pentru mine baiatul perfect este cel care ma linisteste, imi ofera o stare de bine.prefer baietii romantici, glumeti si sensibili. legat de felul cum arata nu pot spune ca exista un tipar dupa care ii caut, intr-adevar nu prefer tipul ala de "tocilari" dar nici tipii "bad boy"