| iulyan1107 a întrebat:

Salut, nu stiu cum sa incep pentru ca mi-e si rusine de mine.ma numesc iulian, am 23 ani si locuiesc in Iasi. ma confrunt cu o problema mai grava, sunt genul de baiat mai timid. poate mult prea timid, mai retras, asta nu inseamna ca nu ma distrez sau ca nu am prieteni, ma distrez iar prieteni am cativa, multi nu mai am pentru ca s-au schimbat si nu imi plac anturajele urate. sunt genul de baiat mai romantic care vrea sa isi faca prietena sa se simta bine cand e cu el, uneori imi vin in gand viziuni cu ea in momente frumoase, chiar si cand merg pe strada. din pacate nu prea am avut succes pe partea asta,. vreau sa va intreb cand vine cea potrivita(asteptata de atat timp) care o sa ma vrea cu adevarat si o sa ma accepte? ma uit la fetele care trec pe langa mine cu toti incapabilii si lesinatii astia care n-au o treaba cu viata.cum se poate ca o fata sa accepte baietii de genul ala iar eu care astept de atat timp fata cu care o sa ma simt bine si o sa facem atatea, sa pot sa o iubesc, sa simt din nou ca iubesc pe cineva, sa-i dovedesc ca o iubesc si sa fie mandra de mine si de asta. in fine, sper sa nu credeti acum ca sunt genul ala care poarta lame sub perna sau alte chestii.sunt un anonim care vrea sa discute cu niste anonimi despre problemele lui intime. astept niste pareri de la fete cu capul pe umeri sau macar care inteleg despre ce vorbesc sa-mi spuna si mie de ce nu pot avea o fata pentru ca gandesc altfel?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt majoritatea fetelor chiar si a femeilor in ziua de azi, prefera pe "bad-boy" dar daca sunt injurate sau palmuite, se intreaba de ce. Duh. Toate cred ca il pot schimba pe fustangiul betiv, dar dupa ce sunt folosite ca pe niste carpe sunt lasate cu buza in vand, si dupa gata, toti barbatii sunt porci. Ca e vina la toti ca ele il aleg pe idiot, dar na, lumea e asa de cant hat. cel romantic rar mai e vazut bine, acum e la " moda" aventurierul mascat sau tipul cu " contul bancar lipit de frunte.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Nu trebuie sa mai fi timid,nu ai nimic de pierdut,trebuie sa te simti bine.
Doar pentru ca esti mai timid si mai retras nu inseamna ca esti un nimeni, sau ca nu te va placea nimeni.
Inseamna ca esti mai special, ca vezi viata altfel de cum o vad ceilalti care de obicei au doar interese.
Intr-o zi vei gasi pe cineva care sa te placa, cu care sa te simti bine, si sa iubesti cu adevarat.
Peace!

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Noi, anonimii, nu avem de unde să știm când se va întâmpla ceea ce îți dorești. Primul care va ști vei fi tu. Într-adevăr, sunt foarte multe fete fără creier (pentru că altfel nu le pot numi) care profită și se dăruiesc mult prea ușor. Dar tu nu ai nevoie de astfel de persoane. Trebuie doar să ai răbdare și încredere că va veni o zi în care răspunsul va sta chiar în fața ta. Numai că și tu trebuie să acționezi, să spui ce simți și ce gândești. Altfel, riști să pierzi. Îți doresc multă baftă! happy