| DeliaCute a întrebat:

Buna tpu.Sunt ca confuză și sper sa ma puteți ajuta voi în această privință.Plac un băiat din altă clasă cu un an mai mare ca mine, de cam vreo două luni.Înainte nu prea ieșea pe hol dar intr-o zi a venit la mine în clasă și am râs amândoi și mi-a cam atras atenția. După în tramvai se tot uita la mine și își aranja părul.Tot trecând zile cu priviri și se tot atingea de mine intenționat dar făcea să pară că e neintenționat doar eu vedeam că mai are loc dar el se băga în mine..la un moment dat mi-am făcut curaj și i-am dat mesaj cu "bună " dar m-am panicat și i-am zis ca nu e ptr el.El când. a vazut așa a pus două semne de întrebare și un emoticon care exprimă dezamăgire gen așa :\. După el a venit la mine pe hol când m-a prins singură (după o săptămână ca pana atunci mă prindea dar nu eram singură ) și mi-a zis "aa ai greșit destinatarul ăă " și zâmbea. eu l-am ignorat și am fugit de el. Câteodată mai iese pe hol și imi zâmbește dar mai rar gen când nu sunt așa multe persoane.După am intrat pe fb și mi-am cerut scuze și l-am intrb cf.el a răspuns ciudat "nimic...o..." nu am înțeles. O prietenă comună (el nu știa că suntem pr )l-a intrb "ai prietenă?" și el "nu,nu am dar este o față pe nume.(numele meu) care mi-a dat msj și după l-am intrb dacă mă place și el a schimbat subiectul si s-a înroșit. Între timp a aflat că sunt pr cu ea și a două oară l-a intrb dacă ar fi gen cu o fata ca mn și el a zis ca nu ca sunt prea mică.O prietenă s-a dus intr-o zi și i-a zis " te place " și a arătat spre mn când a trecut pe lângă el da el nu cred ca a auzit.i-am dat msj și i-am zis "ce ti-a zis Raluca era adv " și el "ai probleme? care Raluca?" eu "din clasa de la mn, nu mai contează " el "nush despre ce vorbești " eu "credeam ca ai auzit..nu mai contează" el "nu mai contează dar totuși tu vrei sa îmi spui ceva... dubios" eu "dacă tot am probleme și sunt dubioasă nu mai contează " el a dat like.Mă rog o fata s-a dus la el la clasă și i-a zis "știu ca o plăci pe.(numele meu)? el a zis " ba nu' și zâmbea și s-a înroșit. ea"eu am văzut cum te uiți la ea " el gata se rușinase nimic nu zicea.Au auzit prietenii lui și l-au luat cu forță (el încerca să fugă ) și l-au adus în clasă mea și l-au împins spre mine și el era rosu tot și zâmbea și ținea privirea în pământ.Un băiat i-a zis ca fata care i-a zis făcea mișto și ca de fapt nu îl plac. După câteva zile a venit un pr de a lui sama întrebe dacă îl plac eu am ignorat.Vineri eram pe un pod cu niste colegi și vine la un moment dat un prieten.după se duce îl aduce si pe el. zice pr lui "hai să mergem să vb cv să nu audă ei " el "lăsa vb aici " și susoteau și mi-am auzit numele.imd după ce au terminat de vb începe prietenul lui sa îmi zică "hai serios acum zii.îl plăci?" și el stătea și se uita..eu nu răspundeam..pr lui tot insista.s-a băgat o prietenă și a zis ca nu și ca făcea mișto fata aia după ei au plecat...Prietenii lui tot striga după mine numele lui de familie și numele meu...Și cică vorbea el odată cu pr lui în drum spre stație "unde e femeia ta?" și el zice "în fata e femeia mea " (despre mine eu eram în față,discuția e auzită de un prieten).Nu știu ce să cred,dacă mă place sau nu.Ce ar trebui să fac, credeți ca simte cv?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil te simpatizeaza, dar daca tu fugi, o sa-l faci sa creada ca nu-l placi. Zambesti frumosi, raspunde-i la salut si stai de vorba cu el daca te intreaba ceva!

| LoveSleep a răspuns:

Stagnează treaba, nu?
Grea e viața.
Încă 50 de întrebări și-o să te lămurești. Nu te grăbi, e timp.

| DeliaCute explică (pentru LoveSleep):

Ești foarte amuzant sincer.Bendeac e pistol cu apa.

| LoveSleep a răspuns (pentru DeliaCute):

Și inteligent.
Ai uitat virgula după "amuzant".

| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa-ti vezi de viata si sa mergi mai departe.
Se vede ca nici tu nu-i spui ce simti, si nici el, de parca ar fi un sfarsit de lume un refuz, dar nah.

PS:Astept urmatoarea intrebare, sunt curios cum avanseaza relatia.

| Aly_Alyn_2001 a răspuns:

Du-te, pentru numele lui dumnezeu, pur si simplu la el si da-i un pumn in cap si zii ca-l iubesti, si atunci ai sa vezi reactia lui straight face
PS: Glumeam la faza cu pumnul in cap, nu fa asta ca poate-l faci K.O laughing

| Baiatul1307 a răspuns:

Vai,asta e un roman, te ai gandit sa scrii o carte? Cred ca s ar vinde ca painea calda...

| crystal7892 a răspuns:

Wow! interesanta poveste.Eu cred ca te place,caci ce baiat sa-r inrosi in fata unei fete daca nu o place, Prietena mea avut aproape aceeasi problema, i-am spus ca ar trebui sa-i zica baiatului ca ii place de el si asa a si facut, Ce sa vezi, baiatul simtea la fel si acum sunt fericiti impreuna.Cred ca ar trebui sa faci la fel si tu, daca el nu te place, atunci cauta-ti alti baieti, sunt destului pe lumea asta.
Sper ca te-am ajutat!

| ElenaIustina a răspuns:

Caută în adâncul sufletului tău (și urmărește-l mai îndeaproape) și vei găsi răspunsul...