| Tina1993 a întrebat:

Buna TPU :*

Sunt cu iubitul meu de 6 luni, le-am tot povestit parintilor de el si mereu nu le-a convenit, deoarece el provine dintr-o familie mult mai instarita deloc noi, pe mine nu ma intereseaza deloc bani sau alte chestii, eu vreau doar sa ma iubeasca.

Ieri, le-am avut acasa pe iubitul meu ca sa-l prezint parintilor mei, bineinteles ca a venit cu mici cadouri pentru parintii mei. I-a adus un buchet de flori lui mama, iar lui tata o sticla de vis. Bineinteles, ca apoi au inceput sa-i adreseze tot felul de intrebari, care pe mine m-a enervat la culmea, gen: Ce afacere au parintii tai? Ce masina au ei? si multe alte prostii. Iubitul meu s-a simtit foarte prost.

La un momendat, iubitul meu s-a enervat putin si i-a spus parintilor:"Sunt la politie sau ce? Ca numai intrebari imi puneti de o ora aproape". Apoi mama a inceput cu jigniri gen: Esti prost crescut, nerusinatule, etc. Pana la urma iubitul meu, mi-a spus: Eu plec, nu mai am chef sa stau aici. Ma sarutat si a plecat, deoarece mama, nu m-a lasat sa ma duc afara cu el apoi.

Apoi a inceput un scandal monstru, parintii mei mi-au facut la teorii toata ziua, ca sa ma despart de el, ca nu ma marita si toate prostiile posibile. Acuma, nu stiu ce sa fac, am 18 ani, iar iubitul meu 19. Nu stiu ce sa ma fac cu parintii, un sfat va rog!

Multumesc,

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La 18 ani nu ar mai trebui sa iti inerzica ce sa faci si cu cine sa iesi, referitor la,, interogatoriu,, cred ca a fost exagerat sa il intrebe astfel de chestii iar prietenul tau trebuia sa isi pastreze calmul, nu stiu ce sa mai zic.

| princess87 a răspuns:

parintii tai au cam exagerat cu intrebarile dar nici el nu s-a purtat cum trebuie, cum sa le vorbeasca asa parintilor tai la prima intalnire? Nu are respect pentru ei....mai incolo cine stie cum s-o purta cu ei

| neutrino a răspuns:

Daca totul nu este decat o gluma proasta de a ta, atunci scuza-mi parerea, roaga-ti parintii sa mai citeasca macar despre bunele maniere si nici pe el nu-l pupa, pentru ca nu a avut ( si nici nu va avea ) inteligenta de a iesi elegant dintr-o situatie mai putin placuta. Cat despre iubire, las-o mai moale, da tu dovada de inteligenta si nu incurca borcanele.

| h3r a răspuns:

Da, cred că s-a simțit foarte prost, însă nu cred că l-au întrebat modelul mașinii și afacerea, ci probabil cu ce se ocupă.
Este urât din partea lui că a reacționat așa.
Probabil, va trebui să-și ceară scuze dacă o să mai aveți ceva pe parcurs.

| Oana92 a răspuns:

Vina e a tuturor. In primul rand a parintilor tai pentru ca ei sunt de-a dreptul prost crescuti, baiatul a venit sa ii cunoasca, nu sa fie interogat. Pe de alta parte nici el nu trebuia sa reactioneze asa, macar de dragul tau. Parerea mea e ca ar trebui sa il rogi pe prietenul tau sa vina sa isi ceara scuze, chiar daca vina principala le apartine parintilor. Poate asa o sa revina si ei la normal. Bafta!