| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu o fata de 3 saptamani aproape si ne-am certat din cauza ca azi dimineata am intrebat-o la ce isi invata si ea s-o enervat ca eu nu am retinut ca mi-o spus ieri. Acum se comporta indiferent, eu am mers in fiecare zi dupa ea la scoala luni-vineri ca ea scapa la 6 si nu avem cand sa iesim altcandva, cand avea de invatat o intelegeam, o lasam sa invete si ea e genul ala de fata desteapta care invata mult, dar cam dificila. Pana acuma nu o mai avut un prieten care sa vina dupa ea zilnic, care sa o inteleaga si eu m-am schimbat pentru ea. Ii ofer multa atentie parerea voastra. Ce ar trebui sa fac sa o las mai moale? Ea zice ca eu retin numa ce vreau eu si ce i important pentru ea nu retin dar efectiv uit si eu uit si mai intreb si ei nu-i place sa tot repete si ne-am mai certat, dar ne-am impacat. Parerea voastra e ca i-am oferit prea multa atentie? Ea crede ca isi permite sa faca ce vrea cu mine? Eu am fost sincer cu ea pana acuma, ma mai enerveaza dar eu ii dau pace, dar ea... nu stiu oare ce sa fac? Eu stiu ca ea tine la mine, dar e si stresata cu scoala, invata aproape tot timpul si nu stiu eu nu-s genul care invata.
Parerea voastra: eu gresesc cand ii ofer asa multa atentie? Acum ce sa fac, sa-i scriu? Sau sa astept sa scrie ea? A zis ca nu imi mai spune atatea, ca eu oricum retin numai ce vreau eu... deci nu stiu unde vrea sa ajunga ce vrea sa faca...Eu o iubesc... Pareri?

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Aoleu laughing
Dacă ai ști de câte ori am auzit asta. Cred că am devenit expert.

Ți-aș spune ce să faci, dacă aș înțelege ce tot vorbești acolo.

| kandaraki a răspuns:

Fii atent la ce iti zice, incearca sa retii ce iti zice ea, poate pentru tine nu prea conteaza dar fetele dau importanta la detalii.

| ToKen a răspuns:

Fii mai atent la ce-ti zice...si-atat. Face mult.
Multe tipe au chestia asta, nu doar ea.