| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappysunt cu un baiat de 2 luni jumatate si de la un timp nu prea mai simt nimic pentru el.sunt langa el dar nu simt nimic asa cum era inainte.cred ca nu l mai iubesc si asta e.

dar acum problema e ca nu stiu daca sa ma despart de el.adica poate mi se pare si ar trebui sa mai am rabdare. daca nu, cum sa ii spun ca nu mai vreau sa fiu cu el fara sa l fac sa sufere.

funda:X

Răspuns Câştigător
| AndradaTM a răspuns:

Parerea mea este ca eu nu cred ca "iubire" este cuvantul potrivit pentru ce ai simtit/simti tu pentru el, poate e o simpla atasare, care de obicei dispare rapid.
Si da, este posibil ca tu sa simti ca vrei sa te desparti de el doar acum pe moment, dar in timp sa iti schimbi decizia, eu zic sa te gandesti bine sa realizezi daca tu de fapt, ti la el sau nu, daca vrei sa continui, sa stai cat mai mult cu el, sau e doar asa pentru a-ti ocupa timpul. Daca e doar o ocupatie. sincer eu zic sa mai cauti, sunt atatia baieti din care poti alege si poate unul dintre ei chiar te vai iubi cu adevarat si tu la fel.
Daca ajungi la concluzia ca trebuie sa te desparti de el eu zic sa folosesti replica: -" Noi unde o sa ajungem cu relatia asta?" si o sa vezi ca dupa aia vine totul de la sine si vei sti ce sa zici.
Sper sa iei decizia cea buna. Te-am pupat!

3 răspunsuri:
| OnlyMilkandHoney a răspuns:

Spune-i ce simti daca sti ca poate accepta...ia-l usurel nu fi foarte agresiva cu baiatul ca sa nu creada dupa ca il urasti, fi tandra pana la sfarsit.

| westside a răspuns:

Dar in astea 2 luni l-ai iubit? si daca l-ai iubit ce iubire este asta kkm pe iubirea ta! FUnda?

| rayny a răspuns:

Nu mai simti nimic pentru ca tot farmecul a trecut mai bine ii spui decat sa observe singur