| xoxo16 a întrebat:

Sunt de 8 luni cu prietenul meu impreuna, dar de la un timp, nu mai simt nimic pentru el. Eu am 16 ani, iar el 17 ani. La inceput el era foarte facut, si ma simteam atrasa de el. De cateva luni, s-a lasat de sala, iar cu mine nu stiu ce s-a intamplat, dar atractia aceea, parca nu mai exista. A slabit destul de mult, iar ce nu imi place mie, este ca nu are o inaltime foarte mare. Are aceeasi inaltime ca si mine, iar dupa ce ca mai e si slab, asta arata foarte urat. Pe mine ma cam deranjeaza inaltimea lui. Stiu ca pare absurd, si poate e o prostie, dar asta simt eu. Credeti ca o sa mai creasca? Eu tin la el foarte mult, insa nu stiu daca mai pot spune, ca il iubesc. Ce sa fac, ca sa ma indragostesc din nou de el?

Răspuns Câştigător
| Katyussha a răspuns:

Nu poti sa fii langa cineva daca tot timpul esti complexat de asta.Am avut un prieten mai pitic ca mine si tot timpul trebuia sa ma strang eu, sa stau cocosata, si sa ma sprijin intr-un picior ca sa nu se vada diferenta sa de tare.Nu te grabi sa te judeci asa de tare. Poate fata e mica, nu il iubeste si o intreseaza si aparentele macar cat de cat.Hai sa fim seriosi treaba cu dragostea e oraba e doar o chestii pe care o spuneti asa iesi cu o tiganca sau cu un boschetar daca tot dragostea e oarba.

14 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Hmmm... daca vrei sa te indragostesti incearca sa ii faci o felatie (sau doua daca una nu ii destul). O sa ii creasca atat de mult inaltimea incat o sa te doara gatul...

| Alcyon a răspuns:

Stai linistita, ca pana la 18 ani te mai indragostesti de vreo 50 de ori laughing

| Cristiann25 a răspuns:

Au doamne cat nu pot sa suport parasutele care stau cu un baiat pentru felul cum arata, cati bani are etc.Sa nu uiti ce-ti zic acum: el o sa-si gaseasca o alta iubita si o sa regreti. Daca o sa se duca din nou la sala si o sa te simti iar atrasa de el? Pai ai merita nici buna sa nu-ti mai zica.Ar trebui sa-i arati si lui ceea ce ne-ai scris noua aici si cu siguranta baiatul va intelege ca sta cu o prefacuta si isi va cauta o fata care sa-l iubeasca cu adevarat nu una care sta cu el doar pentru muschi, inaltime.Esti o copila, maturizeaza-te!

| Kabuto79 a răspuns:

Eu personal te-as condamna la moarte big grin nu o lua personal ( oricum nu-mi pasa ).
Tu zici ca il iubesti? dar tie rusine de aspectul lui fizic nu? TACI ca faci de cuvantul iubire.

Ps : Cand imi gasesti un singur lucru in comun intre iubire si aspect fizic anunta-ma ca is foarte curios.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Pe bune tu stai cu un baiat doar pentru felul cum arata? Nu sunt in masura sa te judec deoarece si eu am tot 16 si am iubit de 18 si il iubesc in primul rand pentru caracterul sau si felul cum se comporta. Sincer pentru mine fizicul nu conteaza asa mult deoarece e trecator dar caracterul si personalitatea conteaza extrem de mult. Sfat: Desparta-te de el daca nu mai simt nimic pentru el, deoarece asa il amagesti si pe el dar si pe tine.

| Yay000 a răspuns:

Probabil că te-ai plictisit de el straight face incearcă şi vorbeşte cu tine insuţi si vezi ce vrei exact.Nu stau cu el din simplul fapt că aveţi 8 luni, e un fel de aţi bate joc de sentimente.

| Pissicuta a răspuns:

Nu sunt in masura sa te judec e viata ta faci ce vrei sunt gusturile tele tu stii mai bine dar eu cred ca ar trebui totusi sa ii accepti si defectele pentru ca asa e normal intr-o relatie poate si tu ai defecte si ti le accepta nu crezi? incearca sa ii spui si poate schimba ceva in bine si si tu la fel....in fond daca nu il mai placi a fost doar un capriciu pentru ca intr-o relatie il accepti asa cum este si cand e bine si cand e rau

| Katyussha a răspuns:

Pune-l sa joace basket si sa sara dimineata.Cauta remedii pe internet dar nu ma refer la pastile si alte aberatii, ma refer la activitati pe care le-ar putea pune in practica.Ai grija cum abordezi subiectul sa nu il ranesti.

| MishuD a răspuns (pentru Katyussha):

Nu exista "remedii". Omul o sa creasca atat cat are de crescut. Cat despre domnisoara ce a pus intrebarea... esti sigura ca ea merita ca el sa "creasca"? Eu's de parere ca singurii barbati pe care ii merita ea sunt cei care o vor folosi si apoi o vor arunca mai departe la urmatorul... atat merita pana cand invata sa nu mai fie o copila obsedata de aparente.

| MishuD a răspuns (pentru Katyussha):

Ai dreptate, aparentele conteaza si e ok sa ai anumite standarde in alegerea persoanelor cu care ai relatii.
Problema mea era ipocrizia de care da dovada spunand ca tine la el dar e prea "mic" pentru ea... Probabil a pus ochii pe un altul ceva mai "lung" si cauta pretexte sa scape de actualul "pitic" si pune intrebarea asta aici pentru a primi "acceptul comunitatii" si a se simti oarecum impacata cu constiinta.

| Katyussha a răspuns (pentru MishuD):

Nu, deci tu te vezi cum esti? Tu judeci fara macar sa o cunosti pe fata asta sau in ce situatie e.Are dreptul sa aiba standarde cum ar fi ca tu sa fii cu un care e mai inalta decat tine cum vreo 10 cm? Chiar te doare undeva de acceptul comunitatii cand chiar tii la cineva si te-ai atasat emotional.

| Awesomeness a răspuns (pentru Katyussha):

Esti cretina? Are 8 LUNI CU EL ANIMALA CARE ESTI!

| Katyussha a răspuns (pentru Awesomeness):

Si ce daca? dragostea vine si trece. vezi cum vorbesti incultule, animala s-o faci pe mama ta

| Katyussha a răspuns (pentru MishuD):

Nu poti sa fii langa cineva daca tot timpul esti complexat de asta.Am avut un prieten mai pitic ca mine si tot timpul trebuia sa ma strang eu, sa stau cocosata, si sa ma sprijin intr-un picior ca sa nu se vada diferenta sa de tare.Nu te grabi sa te judeci asa de tare. Poate fata e mica, nu il iubeste si o intreseaza si aparentele macar cat de cat.Hai sa fim seriosi treaba cu dragostea e oraba e doar o chestii pe care o spuneti asa iesi cu o tiganca sau cu un boschetar daca tot dragostea e oarba.

| Awesomeness a răspuns:

Tu esti cu el doar pentru aspectul fizic?
Atunci scuza-ma draga domnisoara dar vreau sa-ti spun ca esti o nesimtita. Daca iubesti pe cineva il iubesti cu toate defectele pe care le are, ii iubesti defectele ii iubesti atat sufletul cat si trupul. Daca nu mai simti nimic pentru el, pune capat relatiei fiindca lungind-o doar il faci sa sufere si cine stie ce baiat bun e si el! Semnat, un baiat.winking