| SeraphimCastiel a întrebat:

Este foarte mult de citit pentru ca e o poveste lunga, sper sa fii aici pentru mine ca intodeauna!
Incep. Am inceput sa vorbesc cu o 'copila' de 14 ani, eu avand 18 doar prin prisma faptului ca am visat-o fara sa vorbesc vreodata cu ea, am petrecut o luna in spital cu o operatie, am fost la Bucuresti, noi fiind de undeva din Focsani. Intre timp am vorbit din ce in ce mai mult cu ea, parea inabordabila, avea un comportament nefiresc de matur la 14 ani, si nu, nu iti imagina ca arata de 14 ani pentru ca unii prieteni i-au dat 23 din pozele de pe fb. Nu, arata cam de, 16, ceva pe acolo.
Totul ok, am inceput sa iesim cand am iesit eu din spital, simteam o oarecare atractie reciproca, ea avea un iubit din cate am inteles de 7 luni, sau ceva de genul, dar in ultimele 2 nu prea au mai fost apropiati, tipul era a 9a, eu a 12a, nu stiu daca am zis. M-a abordat de pe un cont fals cu o fata destul de frumoasa, sa vada probabil daca pic in plasa, si sa afle ce vorbesc cu alte fete despre ea, nu prea am picat, spre deosebire de fostul care ii este si actual iubit, apropo, e un papagal. S-au intamplat multe, aflasem ca s-au despartit, i-am prins odata impreuna desi eu nu eram cu ea, dar stia ce simt, in ziua aia mi-a zis prima oara ca ma place pe mine, si si-a cerut scuze pentru chestia aia. M-a mintit de multe ori, a fost la padure cu o prietena de a ei, a fost si el, zicea ca nu stia ca o sa vina, la cateva saptamani dupa mi-a zis ca s-au si sarutat atunci thinking a tinut-o mult ca nu stie ce sa faca, ca m-ar vrea pe mine dar nu poate renunta la el ca s-a obisnuit... chestii de genul.
A mai trecut timpul asa, am inceput sa o iubesc, mi-a zis si ea ca ma iubeste dar ala tot nu a disparut din viata ei, a tinut-o tot asa. ca nu stie ce, cum, intre timp, in tot timpul asta, pe langa colegii care ma faceau pedofil si chestii laughing mai apareau si parerile altora despre ea, cred ca au fost peste 30+ de pareri si toti ziceau ca: e curva (stiu, absurd la 14 ani), ca impreuna cu prietena ei sunt mari curve (mai absurd, stiu), ca e prefacuta, etc, chestii naspa, nu mai stau sa enumar asta, si ca a fost vazuta cu fostul, iar ea a negat mereu. N-am putut niciodata sa imi dau seama cand minte, eu am 'harul' asta, vad cand cineva minte, pana acum putin timp, cand am inceput sa o citesc, probabil eram prea orb sau ceva
Mi-a fost greu sa vad unde e adevarul, unii ziceau ceva, ea altceva, nu stiam ce sa cred, am preferat sa ma mint sa cred ca ea are dreptate.
Acum ceva timp dupa ce am fost cateva zile impreuna, oficial, gen, mi-a zis ca, nu poate sta fara ala si o terminam, la 30 de secunde dupa ce mi-a zis asta si am plecat, m-am batut cu vreo 6 tipi, tot din cauza ei, oarecum, apropo, nu am luat bataie, stiu, sunt bun, asta e asa pentru a diminua din drama.
Am plans, am baut, am fumat, nu, nu tutun, pentru ca asta am vazut in filme ca se face atunci cand suferi, nu?
Am scris tone de versuri, am facut videoclipuri, pentru ca, oarecum, cu asta ma ocup.
Am incercat sa nu ii mai scriu, sa nu mai doara in halul ala... dupa cateva zile intamplator, pentru mine, pentru ea nu, am iesit din nou, pentru prima oara mi-a zis "nu" in loc de 'nu stiu' cand am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine, ma minte incontinuu zicand ca nu este cu ala sau cu nimeni altcineva, dar stiu de la cativa prieteni si prietene de a le ei si ai iubitului ei ca asa e, pentru ca da, sunt destul de informat 'incognito'.
Acum dupa ceva influente de la ma-sa si sora-sa, e posibil sa nu mai vorbim niciodata, pentru ca aparent, a fost deranjata ma-sa de 2 poze cu noi, nu, nu indecente, puse pe facebook.
Si sora-sa e putin cam, hmm, nu gasesc cuvantul, asupra ei s-au confirmat asteptarile pe care le aveam si chestiile pe care le auzisem cand ma interesam cu ea acum cateva luni.
Vreau raspunsuri de la voi la urmatoarele intrebari
1. Ce fac acum? Renunt? Continui cumva, daca asta e, lasati si niste idei.
2. Daca renunt... cum fac sa nu ma mai gandesc la ea si sa ma abtin din a ii da mesaje, pentru ca nu pot sa ii dau block.
3. Ar fi o solutie destul de ok sa-i *** niste pumni bulangiului cu care e, pentru ca, de la bataia aia cu cei 6 m-am simtit putin slabit (faceam sala inainte sa intru in spital ~ N.R. martie-aprilie am fost in spital) si acum m-am antrenat putin, vad cum se maresc muschii pe mine, ma simt iar puternic, in toata firea, imi simt tot corpul mai puternic si cu o dorinta nebuna sa dau in cineva. Sa il bat, sa nu? nu stiu, chiar vreau asta, dar nu stiu cat de ok ar fi.
Orice sugestie ar ajuta, nu stiu ce sa fac, poate si ceva la care nu m-am gandit, orice, doar scrieti aici. Parerea unor oameni care nu ma cunosc ar fi inedita!
Love you, TPU!

18 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Mari creatoare de probleme fetele de 14 ani!
http://www.tpu.ro/......roase-imi/
Stai... tu esti Victor? :)
Daca nu, poate te inspira vreun raspuns pe care l-a primit el.

Parerea mea e sa te concentrezi pe altceva ca sa iti treaca indragosteala. Pare matura, insa chiar daca a renuntat la papusi, ii place inca sa se joace. Cu tine :) stii ce tare se simte ea, ca te face pres cu toanele si comportamentul ei? las-o (sa mai creasca :)) ) sa-si lamureasca ce vrea, pe cine vrea, si vezi-ti de viata ta, de pasiunile tale, de scoala etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat de penebil sa fii sa plangi dupa o copila pentru care in mod legal ar trebui sa faci inchisoare pentru corupere de minori daca te apropii de ea. Si motivul e ca ea isi vede de baieti de varsta ei.

| SeraphimCastiel explică (pentru suntserios):

Stai putin, ce s-a intamplat cu 'iubirea nu tine cont de varsta'?
Cunosc oameni care s-au combinat in liceu si acum au copii confused
Eu nu m-am dat la ea sa o aduc in patut, nu, asta fac mult, crede-ma, MULT mai usor cu cele de varsta mea, nu in asta e totul.
Ai tratat cu ironie chestia asta... corupere de minori inseamna cu totul si cu totul altceva.

| suntserios a răspuns (pentru SeraphimCastiel):

Poate ca iubirea nu tine cont de varsta, da in cazu tau tine cont legea.

Nu am tratat deloc cu ironie... este penibil si o spun in cel mai serios mod.

| ksuper31 a răspuns:

Crește niște ****. O să râzi de tine peste ceva timp, crede-mă. Te-am stalk-uit pe facebook și am dat de profilul tipei. Arata ok, să zic, dar nu i-aș da mai mult de 15 ani. În plus, în poza aia iarna, lângă copac pare grasă. Eu zic că nu merită.
Apucă-te de pariuri, o să îți treacă și faza asta.

| SeraphimCastiel explică (pentru ksuper31):

No way :O laughing
Cum esti pe facebook?

| Sofer a răspuns:

Sa stai sa plangi dupa o fata de 14 ani? Patetic. uito! Cauta alta fata de varsta apropiata 17-18 ani.

| h3r a răspuns:

Poate ar trebui sa cunosti alte fete.

| Oana92 a răspuns:

Si eu care ziceam ca am prea mult de invatat pentru examen...

| WaterDrop a răspuns:

Pentru o persoana care se iubeste atat de mult pe cat o faci tu, ai niste gusturi oribile cand vine vorba de a alege persoane cu care sa-ti petreci timpul si esti cam naiv. Te-a jucat frumos. (faci videoclipuri pentru manele nu?)

Oh well sa vedem:

1) Nuuu, nu renunta. Fii mai dur cu ea si arata-i ca esti mai barbat decat copilul de 12 ani cu care se vede si a reusit sa-i suceasca mintile mai bine decat o faci tu. (desi cred ca el este mai tare ca tine). Glumesc. Renunta, pentru ca nu-i faci fata.

2) Poate stergandu-i numarul din telefon si ocupandu-ti timpul cu ceea ce iti place sa faci si gasind o fata mai putin matura.

3) Da, da. Desi nu stiu. Cred ca o sa ti-o cam iei de la el.

| SeraphimCastiel explică (pentru WaterDrop):

Apreciez atitudinea laughing cam asa sunt si eu.
Videoclipuri in sensul ca sunt. un actor incepator, nu videoclipuri pentru altii, sa-i zic vlog, ca sa fie inteles altfel in opinia ta. Amuzante, sau, triste, pe alb negru, pentru trairi, emotii. Sper ca ai inteles.
Mersi pentru tot, apreciez.
I-am sters numarul... nu pot sterge conversatia, si oricum il am scris pe ceva in caz ca il sterg din telefon si dupa imi pare rau, pur si simplu... nu pot.
Legat de 3) da, o sa mi-o iau del a el sigur laughing))
Vorbind serios, chiar apreciez maniera cu care ai abordat intrebarea, ma face sa ma simt mai bine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc,am citit pe sarite, iar la jumatatea epistolei m.am oprit. Sper ca am prins ideea.O inima zdrobita, multe injuraturi, fum, alcool si maini luxate.Mi.ar fi placut sa citesc ca i.ai rupt minorei o coasta, dar na..sa ne multumim cu ce primim.Toate ca toate, dar cand aud de cineva ca a primit block, simt ca si cum pantecul mi.ar fi sfasiat.Scoate.i dintii!

| 141414 a răspuns:

Bro... Esti trist. Ea zice ca nu stie fiindca asta e adevarul, e prea imatura pentru sentimentele tale. Nu iti mai pierde timpul. Gandeste la modul "cand sunt trist ma opresc din a fi trist pentru a fi minunat". Iubirea e un act de autosugestie, deci minte-te ca nu o iubesti pana devine adevarat. Si in plus iubirea e doar o forma de egoism, priveste altfel situatia: esti egoist, nu vrei sa o ai, vrei sa nu suferi. Si nu spune ca tu nu esti egoist, cu totii suntem. Iar pe ala nu il bate, te injosesti. Pastreaza-ti demnitatea. Si asta implica si consumul de substante dubioase care iti omoara neuronii si iti adancesc sentimentul de esec pe care il ai. Multa bafta si pace! love ya...

| SeraphimCastiel explică:

Am uitat sa zic, tipul ala o inselase de cateva ori, ultima data cand s-au si despartit, crezand eu, definitiv, am vorbit eu cu o fata la care ala ar putea visa doar, sa isi dea intalnire cu el, a luat mare teapa, nu inteleg, tot la el se intoarce. Trebuia sa aduc aminte si chestia asta.

| SeraphimCastiel explică:

Ah, revin din nou.
As putea sa ii fac hmm, rau, sa zic, cu niste chestii, zic 'as putea' pentru ca doar ipotetic, practic, n-am puterea sa... o vad cu o simpla tristete pe chip, apai sa-i fac rau.

| SeraphimCastiel explică:

E raul necesar, sa zic asa.
Cu tot raul, suferinta si lucruri care nu par clare, tot o iubesc, adica, chiar tin la ea si nu e ca si cum imi trece a doua zi... iubesc o copila de 14 ani, ok? laughing penibil pentru voi, complet inexplicabil pentru mine. Ma gandesc la ea si acum, mersi pana aici de variante, nu pot sa vorbesc cu mai multe fete... ma gandesc tot la ea, o vad in ele, alte solutii? DAU FUNDA!

| Nuaicum a răspuns:

Scrie o carte, esti bun... nu am ce zice

| Balenaucigasa a răspuns:

Esti pur si simplu patetic, de ce nu vrei sa explici cu adevarat ca esti un simplu gras care si-a luat bataie de la 6 baietii si striga "Operatia, operatia" laughing))