| Lisaoge a întrebat:

Sunt fata si am 12 ani. Imi place de un baiat si nu stiu daca ma place.Eu cred ca ma place deoarece de 1 Martie a dat bratari la toate fetele si mie mi-a dat una mult mai frumoasa cu o inimioara pe ea. Eu acum trec in clasa a 7-a si nu stiu cand ar trebui sa ii spun ca il plac. Vreau si eu o parere sincera va rog?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa o faci ori de cate ori se iveste ocazia. Incearca sa te comporti de asa maniera atunci cand esti in preajma lui incat sa-si dea seama ca il apreciezi si ca iti face placere sa fii in compania lui. Daca nu-si da seama sau nu intelege semnificatia gesturilor tale, atunci spune-i direct in fata fara ocolisuri sau alte tertipuri. Poti fi sigura ca nu va rade de tine in cazul in care el nu are aceleasi sentimente fata de tine. Nu este deloc deplasat si nici condamnabil sau iesit din comun ca tu ca fata sa iei initiativa. Succes!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar din atat ti-ai dat seama ca te place? Naiva mai esti. Fiecare fata care a primit bratara de la el si care il place a gandit ca tine.Ca bratara ei este cea mai frumoasa. Spune-i cand vrei.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-i spui ca-l placi abia dupa ce treci in clasa a X-a, ca sa fii sigura ca nu rade de tine!

| seth2016 a răspuns:

E clar ca te place.

| Andrew20v a răspuns:

Daca nu va fi nesimtit, va accepta. Mie personal imi place de o fata si tot vreau sa ii spun, dar uite ca nu am curajul happy. Eu zic ca el te place si ca poti sa ii zici cand sunteti doar voi doi. Sper ca te-am ajutat.