| meflorina a întrebat:

Prima mea mare dragoste s`a despartit de mine acum vreo 3 zile supa o sap de certuri. Pana nu demult totul ne era ft ft bine si dintr`o nimica toata tot ne certam si ne certam si amplificam situatia chiar daca nu era complicata. Si apoi imi trimite un sms cum ca ar trebui sa o luam fiecare pe drumuri diferite.
Avand in vedere ca eu am fost prima mare dragoste a lui si el a mea, se va mai gandi la mine? va mai dori sa ne impacam?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, certuri exista in orice relatie, dar eu cred ca iubirea ar trebui sa fie mai puternica si sa invinga orice... daca tu chiar esti marea lui dragoste, atunci nu vad de ce ti-ar propune ca fiecare sa o ia pe drumuri diferite, adica si eu m-am certat de multe ori cu prietenul meu dar totusi din chestii banale nu ne-am despartit, daca il iubesti asa mult, incearca sa vb cu el, sa iti acorde o noua sansa, sa vezi unde ai gresit tu, unde a gresit el, ma gandesc ca amandoi aveti o parte din vina, totusi impreuna puteti reusi, cine stie, poate ca va dori sa se impace cu tine, dar probabil are nevoie de timp sa vada cum sta treaba, sa luati o pauza, sa isi clarifice sentimentele, crede-ma ca daca te iubeste, nu poate sta mult timp fara tine.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Poi...asta poate fi o cearta de moment, daca intr`adevar te iubeste asa cum spui o sa va impacati, cu siguroanta pentru ca nu va suporta sa te stie departe.Eu m am despartit de prietenul meu la fel ca voi, dintr`o prostie, am stat 3 luni despartiti iar acum ne am impacat si il iubesc mai mult ca niciodata, dar nu ti doresc aceeasi soarta pentru ca in timpul acela el s a combinat cu alta, iar eu...plangeam non-stop!

| meflorina explică:

Da. m`a lasat de tot. deja si-a gasit alta si pe mine ma doare ft tare. Stiam ca iese cu ea pentru ca se afla in grupul sau de prietenii, dar nu ma gandeam ca va fi ceva mai mult. Increderea mea nu a contat, tot s`a culat cu aia. Din cate arata nu ii mai pasa de mine. mi-a zis ca nu mai mai iubeste. Ma doare ingozitor. Poate nici nu se va mai gandi la noi sad

| meflorina explică:

Prima dragoste se uita?