| crinutza76c a întrebat:

Sunt foarte suparata si sufar ingrozitor. Eu am 19 ani iubitul meu 28 este o persoana libertina face cam ce vrea... Eu cu mama lui ma inteleg foarte bine lui ii cam place minciuna. Sa va spun ce sa intamplat. El s-a angajat de 2 saptamani si vineri nu a mers la munca a mintit ca nu se simte bine pe mine si mama lui ne-a mintit ca nu trebuia sa mearga din nustiu ce motive bun. Azi l-am sunat de dimineata si nu a raspuns am vrut sa vad daca a mers la munca si am sunat-o pe mama lui si a zis ca nu a mers ca a zis ca nu are de lucru si eu iam zis mamei lui ca minte si ea sia dat seama oricum si s-a enervat pe el a inceput sa il certe sa urle la el cred pt ca eu nu eram de fata dupa care imi lasa mesaj pe facebook ca sa nu il mai sun niciodata ca din cauza mea ca el nu mai vrea cu mine si ma tot ruga sa nu il mai sun niciodata eu ii ziceam ca nu am facut cu intentie rea va dati seama doar sa steie putin pe capul lui sa mearga la lucru dar el nu ma asculta am zis ca sa ma ierte dar a zis ca nu ma iarta ca noi nu o sa mai fim impreuna 100 la 100 ca din cauza mea sa certat cu maicasa si sa imi gasesc pe altcineva ca nu il deranjeaza. Si el mi-a facut foarte multe din cauza lui am pierdut mullte ii dadeam bani. Si l-am iertat de fiecare data cand a gresit dar am gresit si eu o data si nici nu vrea sa mai auda de mine si eu am luptat atat de mult pt relatia asta eu am facut asta pt binele lui sa mearga la munca sad dar el nu mai vrea sa auda de mine. Sunt disperata

Răspuns Câştigător
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Din pacate, trebuie sa iti spun ca de fapt el nu te iubeste. El te-a tinut doar pentru o jucarie, stiu ca doare asta, dar acesta este adevarul. Eu zic sa incerci sa treci peste, stiu ca este usor de zis, dar nu este pentru tine, in plus si diferenta de varsta este foarte mare. Totusi ar trebui sa iti pui si tu anumite intrebari inainte sa te arunci intr-o relatie cu un barbat de 28 ani: De ce nu s-a casatorit pana acum? Ce vrea de la mine? si multe altele. Din moment ce la varsta asta nu este casatorit, in plus se comporta si urat cu iubita lui, este clar ca nu doreste nimic serios, el vrea doar dame de companie, scuza-ma nu vreau sa te jignesc, dar la 28 de ani sa te comporti asa este ceva grav. gandeste-te la tine, ai doar 19 ani, daca chiar vrei o relatie stabila care sa duca la casatorie gaseste-ti un baiat care merita asta, nu te lasa dusa doar de frumusete, sau alte principii pe care le ai tu. Multa bafta!

| e1xtz a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Foarte bine..raspuns complet si complex, fara folos deoarece duduia o sa se mai mocirleasca pana va vedea realitatea si va gandi cu partea rationala nu cea sufleteasca

14 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Il lasi si gata! daca nu vrei sa te mai prosteasca...in continuare!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Trist ca iti ratezi tineretea intro relatie de rahat

| ania a răspuns:

Pe termen lung e o pacoste să ai lângă tine pe cineva care nu vrea să muncească.

| RAY a răspuns:

Cred ca a vorbit la nervi,vb cu el peste cateva zile,nu te mai baga in viata lui stiu ca nu ai vrut ceva rau dar ce rost are, sincer ca sfat nu vad ce viitor vei face cu el, cat ai vrea tu nici o sana, el nu-i libertin e lenes fara chef de munca, aia nu inseamna libertism

| corbulalbrosu a răspuns:

Situatia este cat se poate de clara, nu te mai iubeste, nu te mai vrea, doreste sa fie un barbat liber.

| MskDesign a răspuns:

De sa fii suparata? Viata merge inainte si tu, cred, ca ar trebui sa iesi cu prietenii pana mai uiti putin.

| grab a răspuns:

Pai nu e bine ce ai facut.
sa iti zic si de ce.
nu ai avut destula incredere in el si in relatia voastra si ai simtit nevoia sa vorbesti cu mama lui si despre asta.
cu mama unui baiat, si in general cu familia partenerului NU vorbesti despre partener. vorbiti despre carti de bucate, numere la loto, pariuri sportive, orice dar nu despre parteneri si nu despre ce e in cuplul vostru. alea va privesc numai pe voi. minciuna si/sau fidelitatea le suportati sau va bucurati de ele amandoi si numai voi doi! daca totusi nu mai e cale de impacare, considera doar ca ai castigat o prietena din alta generatie si atat. data viitoare evita greseala asta.
ca tu i-ai vrut binele ca tu vrei ca el sa nu isi piarda serviciul... da, intentie bune, dar aplicarea defectuoasa.

| NameHarris a răspuns:

Ce este asa simplu ca nu te mai vrea?

| Quassaar a răspuns:

Nu te supăra pe mine insa dă-mi voie să-ți spun ca-ti meriti soarta. Nu vezi ca el n-are nimic in cap? ..nu știe ce vrea de la viață. Este un handralău de 29 de ani care sta pe spinarea alor lui si a ta. după cate spui. La să-l fetițo in pace si nu mai plânge atata după asemenea om. Găsește pe cineva de vârsta ta care sa știe sa te aprecieze si sa te iubească. Tu ești mult mai matura si mai responsabila fata de el.

| DarthRevan a răspuns:

Sall aveti o diferenta mare de varsta,asta se numeste depresie, pai cu te pot ajuta, citeste o carte hmm bea un ceai chinezesc sau de plante, mediteaza(adica incearca sa iei o pauza de la gandit ) sunt multe forme de meditatie: Prin sunete, vibrati, lumnari, insipratie si expiratie. Ajuta mult crede-ma incearca si o sa vezi.

| SebastianBoanca a răspuns:

Nu ai facut neaparta ceva gresit. Oricum trebuie sa iei in considerare si faptul ca la munca ii foarte naspa si poate are colegi rai. In unele locuri pur si simplu asa ii. Dar, pe de alta parte el trebuia sa respecte faptul ca i-ai mai dat bani si sa se puna si el pe picioare, macar cat de cat. Poate e cam delasator din cate vad. Lasa-l sa se calmeze si vorbeste iar cu el si daca nu mai vorbeste cu tine mi se pare o prostie pentru ca o relatie nu trebuie incheiata din prostii din astea. Succes si o seara faina! happy

| chiranvlad a răspuns:

Ia dai frumusel papucii sa vezi ca dupa 2 luni maxim ii sare toate prostiile din cap...

| crinutza76c explică:

Eu i-am spus ca nu o sa il mai caut niciodata daca asta vrea, si mi-a spus ca ok multumesc papa. Eu nu mai inteleg nimic... El care zicea ca ma iubeste a renuntat la mine ca un la un gunoi si cate i-am suportat...