| AnonimusGate a întrebat:

sunt foarte trist imi vine sa ma arunc de pe blocul acesta. Am avut o relatie de 5 luni cu o fata si am inceput sa o iubesc cu adevarat, ea a ales sa se desparta de mine din cauza ca vrea libertate si cica am fost prea alipit de ea, unde mergea ea eram si eu, si totusi ea vrea sa ramanem prieteni... dar chiar nu pot, efectiv ma doare ingrozitor sa stiu ca nu o sa o mai pot pupa etc. O iubesc si nu stiu ce sa fac, am discutat cu ea si a spus ca nu vrea sa fie din mila ca si ea ma iubeste, dar vrea sa fie singura o perioada si nu stiu ce sa inteleg din asta, daca o sa mai fim sau nu impreuna eu nu vreau sa stau si sa sufar ca un caine. Ajutati-ma, va rog TPU, simt ca mor, ieri cand ne-am despartit efectiv toata ziua am plans si nu stiu ce sa ma fac, sunt cu moralul la pamant, azi noapte nu am putut dormi deloc, efectiv ma trezeam din 5 in 5 minute nu stiu ce e cu mine, credeti-ma o iubesc si mi-as fi dat viata pentru ea... eu am 17 ani, ea 16, fac 18 in decembrie. Va rog, ajutati-ma.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate esti o fire posesiva, geloasa si s-a saturat de tine, de aici si motivul cu libertatea care o cere ea, cu timpul o vei uita asta e, asa se intampla cand va bagati in relati tampite de copii mici, macar ceva sa inveti din asta, parerea mea fata nu simte nimic pentru tine s-a folosit de tine acum e cu altul, fetele se folosesc de noi pana dau peste altul mai bun nici vorba de iubire

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa aud cat suferi, din pacate, fata asta nu prea stie cum sa-ti spuna ca s-a plictisit de relatia cu tine, probabil ceva nu o face fericita si de aceea a cerut o pauza.
Trebuie sa stii, ca atunci cand iubesti cu toata inima, nu poti traii fara celalalt, iar pauzele in dragoste nu exista.
Deci, fata vrea de fapt sa va despartiti si nu stie cum sa-ti spuna asta, probabil o face din mila pentru tine.
Redai libertatea, daca asta isi doreste!
Oricum, intr-un viitor foarte apropiat, te va anunta ca relatia s-a rupt.

| AnonimusGate explică (pentru Violleta2022):

As vrea sa fiu doar 2 metri sub pamant.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimusGate):

Crede-ma ca nu merita sa suferi atata, pentru o fata careia nu-i pasa de tine!
Si daca mori crezi ca o sensibilizezi? Dimpotriva, ea va fi indiferenta, cei care vor suferii cu adevarat vor fii parintii tai, fratii, surorile... si tu asta vrei, ca sa-i pedepsesti pe tot doar pentru ca fosta ta prietena te-a parasit? Eu spun sa te gandesti bine ce vrei sa faci si cine va suferii in urma deciziilor tale!

Toti trecem prin iubiri din astea fara viitor si mai toti avem deceptii, dar nu ne omoram pentru asta!
Eu vad ruptura asta ca pe ceva bun, cel putin nu mai irosesti timp cu fata asta care, clar nu prea are sentimente pentru tine.
Alta! cauta-ti alta, care sa te aprecieze si sa te iubeasca cu toata inima!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E tipa de nu vroia sex?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea vrea sa stati despartiti o perioada, respecta-i dorinta.Cred ca este greu fara ea, dar dragoste ci sila nu poti avea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

A gasit pe altul vezi de treaba ta. Nu pierde vremea, sunt fete peste tot.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ai avea 17 ani. Drame de genul o sa ai toate viata, invata sa nu mai fii atat de lipit de o fata. Pe cat de mult spun ca le place, nu e adevarat.

| Xelon a răspuns:

Asculta,sa știi ca intr-o relație fiecare primește ce oferă, daca ea nu își mai dorește sa fie cu tine inseamna ca in opinia ei ai facut ceva greșit sau nu te mai considera destul de bun pentru ea, la început mereu doare sa te desparți de cineva la care ții dar, cu timpul te vei obișnui te asigur de asta.

| ambicio a răspuns:

Este normal sa te simti asa deoarece ai investit multe sentimente in aceasta relatie.
Nu mai plange, nu are rost, incearca sa mai lupți pentru ea o vreme iar daca tot nu vrea, asta e.
Te asigur ca o sa iti fie bine dupa o perioada de timp, asa suntem noi, aveam o perioada când daca pierdem pe cineva ni se declanșează aceste sentimente. Las-o sa fie libera, daca o iubești atât de mult ea pierde nu tu.