| PheshteooGabriela a întrebat:

Sunt foarte trista, acum cateva minute iubitul meu s-a despartit de mine..nu stiu ce sa mai fac, simt ca fara el nu mai am nimic..il iubesc foarte mult... vreau sa stiu parerea voastra, credeti ca peste ceva timp ar vrea sa fie din nou cu mine, scuze daca credeti ca e o intrebare foarte absurda, dar fara el nu pot sa traiesc....va rog vreau cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e absurda intrebarea ta. Absurda e propozitia''fara el nu pot trai''.
Pardon?!?!
Viata din pacate nu se opreste aici.
Stii cum se spune: ''sfarsitul e un nou inceput''.
Incearca sa nu te mai gandesti la asta.Stiu ca e greu.In momente ca acestea rasfata-te, iesi in oras cu prietenele, asculta muzica trista..pentru ca astfel te descarci si te umpli de energie pozitiva[proprie experienta].
Fa o pauza. Iesi cu prietenele si distreaza-te.Nu lasa ca asta sa te distruga sau sa te marcheze.

E doar o mica etapa...peste care trebuie sa treci.

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Vrei sa fi iubita mea?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Buna,PSG are dreptate, nu e sfarsitul lumii trebuie sa treci peste asta, gandeste te ca lumea e plina de baieti si ai de unde alege. Poate ca relatia voastra a cam inceput sa scartaie sau el s-a indragostit de alta fata, e cazul sa nu faci o drama din asta deoarece gandeste te ca vei cunoaste pe altcineva care e mult mai bun si ai sa vezi ca o sa fie mult mai bine:*

| jess179 a răspuns:

Daca s-a despartit de tine, asta e. Sunt mii de baieti in lumea asta, ai de unde alege, dar nu toti sunt de incredere.Mergi mai departe, nu suspina dupa el, l-ai iubit, el te-a iubit, acum v-ati desparit.

| SsandraC a răspuns:

Daca te iubeste da o sa vrea sa fie cu tine, e posibil sa fie doar o faza trecatoare si pe urma sa va impacati. depinde de cat de mult tine la tine sau de cat de urat v-ati despartit. parerea mea happy. mult noroc oricum trebuie sa fi constienta nu e un capat de lume daca nu o sa va mai impacati :* in orce caz sa nu disperi si sa te injosesti in fata lui!

| xBarbiieKelly a răspuns:

Of sad. Daca el s.a despartit de tine pentru ca a avut un motiv, iar daca nu inseamna ca e un nesimtit happy. Lasa.l in pace si obisnuieste.te cu ideea ca sunt mult mai multi baieti in lumea asta >big grin

| rockybnd a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat va ve-ti impaca daca nu asta este ....mergi mai departe vei mai cunoaste un baieti nu-ti fa griji

| Mookie a răspuns (pentru rockybnd):

Dacă o iubea cu adevărat, nu o mai părăsea!