| ☆ Danny☆ a întrebat:

E cam incurcata problemuta mea! Dar totusi sper sa i dati de capat! O buna prietena de-a mea are un iubit... Ea a zis ca nu mai vrea sa mai fie cu el pentru ca o enerveaza.Eu stiu exact de ce.Fiindca el ma place(iubitul prietenei)pe mine.Inainte de a sti pretena mea ca el ma place vroia sa se desparta de el. Dar acum ca a aflat ca el ma iubeste ea nu mai vrea sa se desparta de el. Logic ca face asta din intentie! Si eu il plac pe acel baiat! Ce sa fac?! El nu vrea sa ii zica ca nu o mai iubi pentru ca stie ca e razbunatoare!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, deci nu inteleg faza asta ca ea e razbunatoare, pai cum sa stea cu ea daca tine la tine? Nu stiu ce sa cred, poate e asa cum spui tu, atunci ce prietena e ea daca se comporta asa? Oricum ar fi, e cu el si normal ar fi sa nu te bagi in relatia lor; eu cred ca el daca te place pe tine si nu pe ea, ar trebui sa renunte la acea relatie si sa fie cu tine ca doar nu il obliga nimeni sa fie cu ea, doar nu ii e frica de ea, sa fim seriosi. Ori tine la ea de nu o lasa, ori e confuz si nu stie ce sa faca, ori te place pe tine dar are anumite retineri, nu asta ca e razbunatoare doar nu va sta cu ea doar din aceasta cauza; poate sa faca ce vrea cu viata lui.Intre timp eu cred ca tu mai bine sa nu te bagi, sa ii lasi sa isi vada de relatie si sa te gandesti ca inca e cu ea...asadar sa iti dea de gandit.
E ciudat comportamentul prietenei tale dar mai ciudat e a lui ca desi cica nu o place mai e cu ea...incearca sa vb cu el sa vezi ce iti spune, sa vezi ce simte, afla adevarul si atunci vei sti ce ramane de facut!

2 răspunsuri:
| CHILIPIR a răspuns:

Ai mare grija cu, procedezi... s-ar putea sa-i pierzi pe amandoi!

| LiLlYAnNe a răspuns:

Chiar e o situatie incurcata. Mai bine, vorbesti despre asta cu acel baiat si lasa-l sa ia singur decizia (se desparte sau nu). Comvingel pentru ca nu e bine sa fii impreuna cu cineva pentru care nu ai sentimente. Mult Succes!