| GeorgeiZo96 a întrebat:

Sunt intr-o relatie la distanta cu o fata de ceva vreme. Si o iubesc foarte mult. Si ea mă iubeste, dar nustiu daca mă iubeste 100%. Ea mai vorbeste cu un băiat si se înțelege foarte bine cu el. Si nustiu daca mă iubeste pe mine, sau pe el. Ea îmi spune in fiecare zi "Te iubesc" pe Facebook, dar ea poate îl iubeste pe băiatul ala. Nu m-am văzut niciodată cu ea pana acum, decât in poze. Dar o sa fac orice sa fiu lângă ea! Suntem la o distanta mare. Eu sunt in Germania si ea in Romania. Nustiu daca mă iubeste cu adevărat. Probabil ca si ea se gandeste ca eu vorbesc cu fete. Dar eu am lăsat si am evitat toate fetele doar ca sa fie totul bine intre noi. Dar ea nu a lăsat băiatul ala încă. Nustiu ce sa-i spun... Îmi dati un sfat sau ceva? Dau Funda! kiss

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Tu te iubesti pe tine intr-o oglinda. Ea iti apare asa cum vrei tu sa o vezi, nu asa cum este ea in realitate.

Ca orice om, are nevoie de mangaiere, de strans in brate, de alte chestii. Fizice. Din Germania nu o sa poti niciodata sa le oferi.

Las-o sa treaca mai departe. Si fa-ti un bine. Gaseste pe cineva care este langa tine.

In plus, nu uita ca exista doua tipuri de dragoste din punctul asta de vedere: fizica si platonica.

Treci mai departe. Chiar nu merita sa te chinui singur.

E bine sa fii intelept in viata, si sa inveti din sfaturile altora, decat sa ajungi sa dai si tu sfaturi din experienta.

| GeorgeiZo96 explică (pentru cristimihailov):

Multumesc pentru sfatul tău! Dar nu o pot uita asa usor. O iubesc foarte mult. In câteva săptămâni o sa mă duc in Romania, si o sa mă întâlnesc cu ea pentru prima data. Sunt Putin timid :3, dar o sa fie bine.

2 răspunsuri:
| Burlacu006 a răspuns:

Renunta frate no sa mearga, relatiile la distanta nu merg.