| themimy13 a întrebat:

sunt o fata ce a ajuns la pragul adolescentei si se confrunta cu o mare problema. Am 14 ani si cred s.ar putea sa fiu lasby sau bisexuala. Totul a inceput acum apr. 2 saptamani cand am avut un via mai ciudat in care...ma sarutam cu o fata si era un sarut bun si parea asa de real incat nu as mai fi vrut aa ma trezesc iar cand am facut.o simteam ca si cum s.ar fi prabusit pamantul laughing :/ inainte de acel vis nu ma gandeam ca as putea fi lasby, nu simteam nimic mai mult pentru fete decat o prietenie, dar de atunci brusc mi s.a trezit interesul...de mica am fost mai baietoasa,nu ma jucam cu papusi,chiar si acum urasc rochiile si pantofi cu toc si ma imbrac doar cu blugi si tenesi si hanorace (hanoracuri,nu stiu care e corecta)
Tot de atunci am inceput sa ma uit la filme de dragoste cu lasbiene(nu porno) iar cand doua fete se sarutau simteam un fior placut,mereu il simt doar ca, cu fetele e altfel, e mult mai puternic si de atunci simt nevoia sa vad un film sau un video pe youtube cu fete ce se saruta sau macar o poza...nu stiu ce e ineregula cu mine sad
Din ziua aceea am inceput sa vad lumea atfel, intr.un fel in care nu o mai vazusem, ba chiar astazi incepea sa imi fuga ochii dupa unele fete de pe strada.
Eu am mai avut pana acum 2 relatii cu baieti, primul mi.a frant inima si al doilea la fel iar un motiv pentru care m.am despartit de el este ca voiam timp sa inteleg ce se intampla cu mine.In prezent nu sunt indragostita de vreo fata dar simt ceva puternic inauntrul meu ce vrea sa sarut una, nu stiu daca e doar curiozitatea adolescentina sau chiar sunt lasby...si sa nu incepeti sa spuneti ca e un mare pacat si ca o sa ajung in iad sau mai stiu eu unde deoarece eu sunt ateica, si cred ca a fi ateu este un pacat mai mare decat a fi lasby.
va rog sa ma ajutati sa imi dau seama ce orientare sexuala am. daca sunt/sau pot fi lasby sau bisexuala.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fii lEsbiană, și inconștientul tău reflectă așa ceva.
Fiind pe la pubertate, preferințele se schimba adesea radical (în copilărie erai mai băiețoasă).
Dacă te atrag și băieții, ești bisexuală.

Dacă ar fi vorba doar de o flacără adolescentină o să afli pe la majorat când începi să îți găsești identitatea.
Să nu te sperii dacă o să te tot schimbi în idei.

Nu e nimic rău în a fi lesbiană, cu atât mai puțin bisexuală. Se spune că există mult mai multe bisexuale decât credem. Iar asta e de vis pentru mulți băieți, numai că nu exprimă.winking

9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Semnele indica ca ai fi...
Nicio curiozitate nu poate fi atat de intensa, mai mult ca sigur e vorba despre o dorinta. Iar de mica iti poti da seama de orientarea ta sexuala.

| Alcyon a răspuns:

O sa-ti spun ceva: cica toti oamenii ar fi bisexuali dar educatia primita ii orienteaza catre sexul opus. De ce? Fiindca altfel specia umana ar fi in pericol de disparitie. In copilarie, adolescenta, in general, oamenii sunt atrasi de persoane de acelasi sex. Baietii se distreaza intre ei, fetele la randul lor, au propriile lor grupulete. Nu se prea amesteca. Abia pe urma, cand devii mai matur, incepi sa fii atras mai mult de sexul opus. Nu face din chestia asta o obsesie. Gandeste-te ca oricum, o relatie cu o alta fata nu poate sa te duca nicaieri. N-ai cum sa-ti faci o familie, sa ai copii... E doar un soi de frectie.

| Radu284 a răspuns:

Lesbi nu esti, daca iti plac si baietii. E posibil sa fi bi, dar probabil ca mai trebuie sa treaca ceva timp pana iti dai seama de orientarea ta sexuala.

| TreiSurori a răspuns:

E normal, e varsta. Iti explori sexualitatea, dupa 20-25 de ani iti dai seama ce esti cu adevarat..pana atunci fa ce vrei si ce simti cu cine vrei tu :*

| darriya a răspuns:

Nu esti lesby,e varsta in care incerci sa te descoperi,te simti atrasa? nu,iti plac unele fete fiindca le vezi imbracate frumos,machiate la "blana"(Ceea ce le ascund imperfectiunile)si ai vrea sa fii ca ele, stai linistita, gandeste-te la scoala, invata apoi fa-ti un prieten, unele fete de 14 ani sunt mai baietoase, inca sunt la etapa descoperiri.

| Hasz a răspuns:

Meh, daca te-ai pupat doar odata cu o fata nu poti sa fii lesby waiting.Fi serioasa.Mai usor cu filmuletele daca nu vrei sa fi lesby si incearca sa vorbesti cu un baiat.Nu recomand sa fii lesby

| darriya a răspuns (pentru Hasz):

Nu s-a pupat, doar a visat!

| FmRaUrMiIa a răspuns:

Nu vrei sa fi lasby... Tu ar trebui sa incerci macar o zi sa te porti ca ele... Apoi sa vezi daca m-ao simti cevawinking!

| themimy13 explică:

Nu m.am sarutat cu o fata laughing) am spus ca am visat ca ma sarutam cu una...lol.si nu e vorba ca ma simt atrasa de ele doar pentru ca unele arata bine...imi place totul.imi place cum gandesc, cum vorbesc, cum se poarta. In niciun caz nu ma uit la unele fete pentru ca vreau sa fiu ca ele sau alt ceva, doar o fac :/