| Chachi913 a întrebat:

Sunt puțin cam îngrijorată. Mă dor sânii, sfârcurile, doare destul de tare la atingere, mă doare si capul si burta uneori si jos la spate, am stări dinalea de confuzie, depresie si tot asa mai departe. Menstruația trebuie sa-mi vina in 3-2 zile. Mereu cand am făcut-o cu prietenul, ne-am protejat si nu s-a rupt prezervativul niciodată inschimb, astăzi am văzut o un lichid maro pe chiloți. Oare sa fie de la mentruatie semn ca trebuie sa-mi vina? Sau am rămas însărcinată? Sunt puțin cand îngrijorată de chestia asta. Voi ce ziceți?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă un test de sarcină dacă ai o așa mare teamă!
Dacă știi că menstra trebuie să vină în câteva zile, de sindrom premenstrual nu ai auzit?
Pa, pa.

| Ana94 a răspuns:

Şi eu sunt de părere că trebuie să-ţi vină menstruaţia. Dacă tu şi prietenul tău aţi făcut-o protejat, nu prea ai cum să rămâi însărcinată, deci stai liniştită happy Şi eu am cam aceleaşi simptome înainte de menstruaţie.

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna. Eu cred ca trebuie sa iti vina si de aceea toate starile specifice PMS. Nu prea ai cum sa fii insarcinata daca v-ati protejat mereu, deci stai linistita si incearca sa nu te stresezi, pentru ca de obicei la stres intarzie mai mult. Si mie mi s-a intamplat de cateva ori sa am pete de genul cu cateva zile inainte si abia peste ceva timp sa imi vina menstruatia propriu-zisa.

| kar1GaNNN a răspuns:

Daca ati fost protejati amandoi nu ai cum sa fi ramas insarcinata.
Dar pentru a fi mai sigura, peste 2-3 luni du-te la un consult la doctor happy

| Ycu a răspuns:

Daca te-ai gandit mult la chestia asta, aceste stari ti le impui chiar tu, nu te mai gandii, daca totul a fost ok in timpul actului (adica protejat) nu are ce sa se intample! Daca citesti prea mult pe TPU, si pe net in general despre sarcinile nedorite sa stii ca 50% din cazuri sunt exagerate. Lasa totul de la sine si o sa vezi ca am dreptate. O zi frumoasa.

| BeHappy26 a răspuns:

Daca v-ati protejat nu ai cum sa ramai insarcinata. Poate ar trebui sa iti vina... dar daca ai vazut ceva maro, este posibil sa fi racit la burta. Imbraca-te si ai grija de tine happy

| Deanimus a răspuns:

Sindrom premenstrual, asta-i tot. Inainte sa iti vina menstruatia sunt anumite,, semnale,, ce-ti indica asta. Cauta pe google, o sa gasesti printre ele sensibilitatea sanilor, durerea burtii si altele. Cand o faci protejat si prezervativul nu se sparge sau nu ramana in tine nu ai niciun motiv sa te ingrijorezi.