| hp8510p a întrebat:

Am o problema cu o fatalaughing! Eu o plac si cred ca si ea ma place...O stiu de multi ani si anul trecut incepusem sa o plac.Era la sfarsitul anului scolar si amandoi faceam practica dimineata, stateam in statie si ea mereu se intorcea la mine si zambea.In autobuz a stat la mine in brate pana am ajuns acasa.De cateva zile tot vorbim prin mesaje dar nu stiu de ce nu vrea sa vorbim la telefon.Am vorbit intr-o seara cu ea la telefon vreo 15 minute si cand am inchis i-am zis "te pup" si ea mi-a zis "si eu" deci este un inceput nu?laughingAcum nu prea raspunde la telefon gasindu-si diferite scuze gen "aveam telefonul la incarcat" sau "aveam treaba". Deci ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu nu ii cunosti situatia familiala si regulile din casa,probabil parintii nu-i permit sa stea la povesti la telefon sau o ancheteaza mereu "cine te-a sunat",asa ca nu mai insista cu telefonul,multumeste-te cu mesajele si insista.
Posibil ca fata sa te placa,sa se jeneze sa-ti spuna ca ar putea avea probleme acasa vorbind la telefon, dar e deschisa ideii sa discutati, nu te respinge si nici nu e negativa.
Mesaje, deci si continua, nu te opri si nu te descuraja!
Bafta!

| hp8510p explică (pentru greece12):

Este cam adevarat ce spui tu! Este genul de fata cuminte care nu sta pe afara mai mult de ora 9-10 si tin minte ca am vorbit la telefon mai demult si a zis "a venit tata, trebuie sa inchid"

| greece12 a răspuns (pentru hp8510p):

In cazul asta trebuie s-o intelegi si sa joci dupa regulile ei.
happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu te mai place. I-a trecut!

| cristimihailov a răspuns:

Te-ai intrebat ca poate nu vrea sa vorbeasca cu tine de fata cu parintii ei?

| Scurt_Narcis_1999 a răspuns:

Ahm...nu stiu dar dupa cate spui ca sau intampla eu zic ca da insa eu stiu timpu le rezolva pe toate sti si eu am o sitoatie asemanatoare dar la mine emult mult mai complicata

| Meddy96 a răspuns:

Daca prefera sa vorbiti prin mesaje poate asa ii place ei... se simte mult mai bine asa daca nu iti raspunde nici acolo... te evita!