| S3D4n a întrebat:

Sunt un baiat de felul meu mai timid,nu-mi place sa ma bat, nu injur deloc (doar daca ma bate cineva si eu injur de nervi) si sunt ager la minte. Problema este ca toti colegii mei spun ca nu sunt interesant deloc. Am doar un prieten care tine la mine la bine si la greu. atat! Restul nu am pe nimeni ca prieten.Doar colegii mei au inceput sa vorbeasca mai mult cu mine cand am adus la scoala chitara mea.ATAT! Problema cea mai mare e ca imi place de o fata ce are 13 ani. Eu am doar 12. Mai vorbeste cu mine din cand in cand si dupa gata! Chestia e ca colegii spun ca sunt plictisitor si ca-s urat sad. Chestia e ca ma descurajeaza faptul ca colegii imi spun asa si ma fac sa ma simt prost si. le cam dau dreptate sad. Ce ma gandesc eu in fiecare zi e ca poate nu o sa am niciodata sansa la o prietena sad.

AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Oameni sunt rai si invidiosi! chiar daca nu ai pr la 12 ani nu e o tragedie nu se stie cum vei fi la 18! si foarte bine ca nu iti place sa te bati este un lucru de caracter.O sa vexi ca peste 2_3 ani astia care fac misto de tine o sa ajunga niste batausi prin puscari happy (am exagerat un pic) iar tu un baiat educat si cu o prietena pe masura.

16 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Depinde cum te vezi tu ca persoana.Nu te lua dupa lume. Daca iti ziceau asta 20 de fete era o problema, dar ce pana mea imi pasa ca imi zicea asta niste baieti laughing. Acum pe bune esti cam mic sa iti dai seama ca aspectu e relativ si ca de fapt conteaza Personalitatea!

| S3D4n explică (pentru Danysan):

Tot nu ai inteles. Toti ma parasc la profesori din ceva ce eu nu am facut si ma fac de ras. Cum te-ai simti daca ai afla de la profesor ca au spus copii ca tu vrei sa ti-o tragi cu el/ea? crying

| Danysan a răspuns (pentru S3D4n):

Pai cred ca nici profesorii nu sunt prea departe ce copii daca nu stiu sa fie Impartiali!

| CorneliaC a răspuns (pentru S3D4n):

Ce nasol, imi pare rau pentru tine, pur si simplu nu-i baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, colegii tai au dreptate. Vezi-ti ma copile de chitara ta, poate nu vrei sa ti-o sparga cineva in cap! La 12 ani invata ceva, exerseaza-ti un talent, de relatii iti arde tie!? Nu-mi arde mie nici acum si sunt de 2 ori cat tine in varsta.

| S3D4n explică (pentru anonim_4396):

Nu man o fost ca un fel de Elevii au talent cam asa si de aia am dus-o

| S3D4n explică (pentru anonim_4396):

Man. Scz ca vorbesc asa cu tine pentru. ca m-ai enervat. Ba fraiere! Tu macar sti sa canti la chitara? Sti sa canti la acordion? Sti sa canti la orga electrica? Ba fraiere! In Sannicolau-Mare am fost si la Sala De cultura si am cantat in fata primarului si in fata a sute de oameni... cu toate ca nu am castigat dar macar am participat fraiere!

Si in plus nu iti bate joc ma de mine. Macar o fost un moment de bucurie pentru ca colegii mi-au tinut galerie si pentru ca am cantat in fata prietenei mele laughing. Daca nu ma crezi, da-mi id-u tau de mess si iti trimit poza cu Diploma de participare, semnata de primar tongue.

| SalvatoreLeon a răspuns:

Daca vrei sa fii mai interesant orienteaza-te pe ceva stiintific. Daca vrei sa fii de temut bate-l pe unu dar in asa hal incat sa ramana toti socati adica (fata sparta, maini rupte, picioare) si ai sa vezi ca nu o sa se ia nimeni de tine si o sa iti faci un, nume in scoala happy ca nici pe mine nu ma pasioneaza bataile dar am facut-o de nevoie si a fost destul de bine big grin

| loverboy111 a răspuns:

Daca te bate bate-l tu nu fi fraier. Eu asa faceam in 5-8 si aveam 2 sau 3 prieteni si o prietena/dusmana. O enervam ca sa ma alerge si cand ma primdea ma batea. Dar ne imtelegeam bine in rest. Anyway alti stateau cu mine ca sa ii apar. Si ii aparam pe unii. Bate-i ma pana iese fum din ei. Ce mare chestie: pumn spre cap pana cade.

| S3D4n explică (pentru loverboy111):

Nu ma las eu fraier ma. Daca ma bate cineva nu ma las. Ziceam ca eu nu-s asa bataus dar ma apar si eu man straight face. Cand era taicamiu copil, ii placea sa faca carate. Mergea la cursuri de kung fu in Timisoara. Avea centura rosie. Acuma nu mai merge la kung fu pentru ca:
1. Ii martor al lui Iehova si
2. Nu mai poate sari asa bine la lovituri cu piciorul.

Pe mine m-a invatat numa ceva de aparare, dar nu si de atac. Ceva paraj cu mana + impins (nu mai stiu cum se numeste tehnica) dar nu-s intotdeauna cu kung fu-l. Ma descurc si eu cu ce pot happy.

| S3D4n explică (pentru loverboy111):

Scz Baraj am vrut sa zic acolo.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Nu e cazul sa fii trist nici nu stii cum totul poate sa se schimbe...infatisarea ta la 12 ani nimic nu inseamna nimeni nu era supermodel la 12, cu timpul nu schimbam infatisarea, caracterul...esti in perioada de crestere cum a spus _Roxana_cu siguranta vei fi un baiat educat ))))

| CoffeeTeaOrMe a răspuns:

BĂI!
Tu să te consideri diferit şi o persoană specială! Un prieten ai, dar să ţi bine de el, că nu-s uşor de găsit!
Oamenii o să vorbească mereu şi niciodată nu o să le închizi gura. Trebuie să fi tare şi să ai încredere în tine! Eşti la o vârstă la care nu se merită să pui atât de mult suflet. Crede-mă, o să ai destul timp pentru drame şi pentru iubire.
Tu să faci mereu ceea ce simţi, lasă lucrurile cu fata aceea să meargă de la sine şi dacă nu, doar treci peste şi ocupă-ţi timpul cu orice îţi place ţie. Arată-le că nu îţi pasă şi o să moară toţi de ciudă. :*

| S3D4n explică:

Ziceam de Danysan

| S3D4n explică:

Cand m-am inalnit cu fata accea (o cheama Leticia) au inceput toti sa zica ca eu i-am spus ca-i urata si chestii din astea. Doar doi colegi de-ai mei au mers la ea si ca sa-si bata joc de mine au intrebat-o si i-au spus ca daca ii place de mine? Si ea a spus ca nu chiar ca-l plac dar mi se pare simpatic. Nu ma deranjeaza chestia asta.Chestia e ca numa ce mi-am gasit si eu o fata si deja o vor s-o ia iei (ca intr-adevar! I si frumoasa dar si buna rau). sad

| S3D4n explică:

Ma Bender. Scz ca vrobesc asa cu tine pentru ca m-ai enervat. Ba fraiere! Macar sti sa canti la chitara? Sti sa canti la acordion? Sti sa canti la orga electrica? Ba fraiere macar ai participat la un astfel de concurs? In Sannicolau-Mare, Judetul Timis, am cantat pe scena la Casa De Cultura, unde o fost si primarul orasului, si alti mii de oameni.

Si nu-ti bate joc de mine! Macar o fost un moment frumos pentru ca colegii mi-au tinut galerie si ca am cantat in fata prietenei mele, care. m-am cam incurcat la chitara pentru ca am vazut ca-mi zambeste :)). Chiar daca nu am castigat, macar am participat fraiere. Scuzati limbaju pentru ca vad ca-i un copil deala prost Bender. Care nu crede ca am participat la acel concurs, sa-mi dea id-u de mess ca sa-i arat poza cu Diploma de Participare, chiar semnata de Primarul Groza. Uitati-va aici: https://www.facebook.com/....../photo.php
Dati mai in fata sa vedeti un copil cu chitara. Ala-s eu :P. Ca sa vezi Bender ca-s si eu talentat la ceva :P.