| Andreea594 a întrebat:

Buna TPU.
Știu ca suna ciudat, dar poți sa iubești pe cineva fără sa ai încredere în el/ea sau fără sa ii acorzi toată încrederea ta?

Prietenul meu vrea sa facem dragoste, eu i-am spus ca nu sunt încă pregătita și sa mai ma aștepte câteva luni. Dar el crede ca nu vreau sa o facem și pentru ca nu am încredere în el și ca iubirea vine din încredere( mi-a cerut sa îl contrazic dacă nu cred același lucru). Nu este vorba ca nu am încredere în el sau ca nu îl iubesc, dar sunt o fire mai suspicioasa(și el știe asta) pentru ca îmi este frica sa nu fiu dezamăgita.
Voi ce credeți, poți iubii fără sa ii acorzi toată încrederea persoanei iubite?

3 răspunsuri:
| costellodonatz a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, iti va respecta dorinta. Nu trebuie sa te preseze si sa te oblige sa te culci cu el daca tu nu esti pregatita. Asta e dragostea adevarata.

| andreyyya a răspuns:

Eu cred ca te manipuleaza, si daca intr-adevar te iubeste te va astepta, spune-i asta si nu-i mai da atatea explicatii, daca nu vrea sa te astepte inseamna ca nu te iubea cu adevarat si mai bine ca ti-ai dat seama ce persoana era. Pur si simplu nu suport baietii care manipuleaza fetele sa se culce cu ei. Am spus si repet: daca te iubeste te va astepta! Simplu!

| Amiiiiiiiiiiiii a răspuns:

La tine problema este ca ori nu esti pregatita de acest pas, ori nu il iubesti cu adevarat. Gandes-te-te de 2 ori inainte sa faci acest pas. Daca te iubeste va astepta pana vei fi ready. Iar daca se desparte de tine din acest motiv bucura-te ca ai scapat de un mitocan! Depinde si de cat timp sunteti impreuna, cate amintiri aveti impreuna.