| butterfly000 a întrebat:

Trebuia sa imi vina mesntruatia in 1 iar azi suntem in 15. Eu si prietenul meu ne-am protejat aproape tot timpul dar si cand a fost fara nu au avut loc incidente. Luna aceasta in 11 am facut un test de sarcina care a iesit negativ. Tin sa mentionez ca menstruatia mea nu vine regulat tot timpul. Ar trebuii sa mai astept? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Refa testul inca odata! Apoi du-te la ginecolog cu mamica daca n-ai 18 ani si spune-i ca ai un ciclu neregulata care iti intarzie si sa iti faca un consult sa-ti dea un tratament. Nu este normal sa intarzie atat!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa mergi la ginecolog. Orice intarziere care depaseste 10 zile impune consult ginecologic. In dimineata consultatiei, mai fa un test de sarcina din prima urina de dimineata, pentru siguranta

| Lilia2621 a răspuns:

15 zile diferenta e prea mult, si testele uneori pot da gres. Mergi la un ginecolog, sau mai incearca un test, dar unul mai bun, nu acela de unica folosinta. Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna pentru tine ca a fost fara incidente? Atat timp cat nu ati folosit protectie si a existat contact sexual exista oricand posibilitatea unei sarcini.