| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mi fac prietena, nu stiu cum sa abordez fetele pe care nu le cunosc, nu stiu cum as putea intretine conversatia.
Simt ca am mai multa indrazneala decat aveam inainte, azi am trecut pe langa una si imi venea sa o salut, dar nu stiu de ce sau cine era. Eu nu observ daca o fata e machiata (doar daca e EXCESIV), imi e frica de un posibil refuz, si de cum vor reactiona colegii, sunt timid, calm, cand cineva rade de mine il tratez cu sarcasm si ironie. Nu ma avut relatii pana cum am 18 ani

1 răspuns:
| RufflePuff a răspuns:

"imi e frica de un posibil refuz, si de cum vor reactiona colegii"

prinzi mai multi pesti daca dai aiurea decat daca nu dai deloc! incearca! daca te refuza, aia e... iar colegii vorbesc din invidie, lasa-i sa vorbeasca pan' le cade gura tot tu iesi bine