| anonim_4396 a întrebat:

Help me! Imi place de un baiat, dar in preajma ma pierd rau de tot laughing nu vreau sa isi dea seama. vreau sa fim mai intai prieteni..As vrea sa ii cer sa iesim undeva de ziua mea.Dar cum ii pot spune fara sa isi dea seama? Si unde sa il chem?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fată, lasă-l pe el să te invite în oraș, să se împrietenească cu tine și nu invers.
Nu fii disperată!
Pa, pa.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Te comporti ca o disperata si nu vi reusi decat sa-l sperii, eu zic sa mai lucrezi la control si pe urma sa treci la agatat. agatatul cere un anumit nivel de incredere de sine si fler.

| neutrino a răspuns:

La 14 ani faci mare confuzie de termini: intre prieten si amic.
De asemenea, fiind o fata micuta, inca nu ai invatat ca nu fata curteaza baiatul, ci invers. Daca iti serbezi ziua, il poti invita linistita si pe el. La multi ani!

| byankaaaa a răspuns (pentru neutrino):

Nu vreau sa il curtez laughing Insa nu stiu cum sa fac sa nu ma dau de gol..Si nu fac confuzie intre prieten si amic..Il plac de ceva timp...Si, Mersiwinking

| SorinTudor a răspuns:

Fi tu insati...nu te mai emotiona cand il vezi ca e si el tot om ca si tine. poate si el te place dar e la fel de timid ca tine si nu iti zice in fata...

| byankaaaa a răspuns (pentru SorinTudor):

Pai asta e problema...nu pot fi eu laughing

| SoNiCxXx a răspuns:

Spune-i ca e ziua ta. si intreaba-l daca vine

| byankaaaa a răspuns:

Deci sa fie clar...NU´s disperata... Daca aveti chef de critici nu mai comentati!