| AnonimMareMareMare a întrebat:

E un lucru gresit faptul că nu mai vreau relatii aiurea, doar cu niste pupaceala, relatii intime, iesit aiurea pe afara si atat? Pur si simplu refuz tot de genul asta, caut ceva intens, ceva in care sa simt ca traiesc o poveste, ceva mai mult decat o relatie normala. Multi imi spun ca pierd foarte mult pentru ca refuz relatiile "normale", dar eu cred ca daca astept dupa ce imi doresc, o sa se merite asteptarea. Voi? Ce ziceti? Merita ce fac, sau sa ma aventurez in relatii doar ca sa fie acolo ceva?

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Concentrează-te pe ceea ce vrei, nu pe ceea ce nu vrei. Nu face compromisul de a sta cu cineva doar să fi in rândul lumii dacă tu nu simți nevoia să fi cu cineva doar așa, oricum. Fi stăpâna pe tine și nu te lăsa influențată de nimeni și nimic. Nu trebuie să spui cuiva ce cauți pentru că riști să nu te înțeleagă. Doar comunică mult cu diverse persoane și vezi care se apropie cel mai mult de ceea ce cauți.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viața nu este o nuvelă sudamericană. Spune de la prima întâlnire că vrei familie și copii și vezi ce pățești. Dacă vrei povești, vei trăi povești.

| OldSoul a răspuns:

Pai in opinia mea, totul incepe cu pupaceala si chestii de genul.
Nu traim in filme, asta e cursul firesc, incepi cu ceva normal, si transformi in ceva frumos.

| mastadont a răspuns:

Asta nimeni nu o știe, poate merită poate nu. Însă viața reală nu e ca filmele și s-ar putea să rămâi cu buza umflată.

| Felissa13Eden a răspuns:

Si eu sunt la fel si cred sincer ca nu e vorba de "relatii normale", e vorba ca relatiile anterioare te plictiseau, nu iti aduceau fericire, nu te simteai tu in ele.
O sa gasesti persoana cu care sa imparti totul, sa va completati si sa va intelegeti din priviri.Viata nu e un roman de dragoste, dar cu persoana potrivita o sa crezi ca e ^^

| Lecorbusier a răspuns:

Cred ca ai citit prea multe povesti pe wattpad