| SkorpYo a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Mi-am inceput viata sexuala la 16ani (acum am 18) si la inceput virgin fiind ma tinea aprox 10-15min surprinzator. Dupa am evoluat la 20-30min prima repriza chiar, cu pauze scurte. Insa de ceva timp nu mai pot rezista mai mult de 2min. Chiar astazi am incercat cu prietena mea si am bagat-o de 2ori si am ejaculat. Sunt disperat de la ce sa fie? Fac sala de 9luni. Nu ma mai masturbez. Ajutati-ma va rog! De ce nu ma mai tine ca la inceput?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iei anabolizante?

| SkorpYo explică (pentru Brigaela):

Nu consum nimic

| Brigaela a răspuns (pentru SkorpYo):

Atunci problema e psihologica, poti trece de ea relaxandu-te

| corbulalbrosu a răspuns:

Pesupun ca cel mai probabil la fel ca majoritatea si tu folosesti steroizi, substanta care reprezinta ''otrava'' din spatele/trupul oricarui ''zeu'' culturist. Persoanele care isi administreaza steroizi risca sa se confrunte printre altele si cu : micsorarea testiculelor, reducerea numarului de spermatozoizi, IMPOTENTA, hipertofia prostatica, dezvoltarea glandelor mamare, etc. Aici am insirat doar pe cele care contribuie la reducerea drastica a dinamicii sexuale la barbatii care folosesc steroizi, fiindca multi dintre steroizii folositi sunt convertiti in estrogeni - hormone cu actiune feminizanta. Nici nu-i de mirare ca ai ajuns sa nu mai reusesti sa fii barbat ca inainte. Inca putin si sigur va trebui sa-ti faci niste prieteni buni....la pat big grin

| SkorpYo explică (pentru corbulalbrosu):

Nu consum steroizi, nici proteine macar

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SkorpYo):

In acst caz este posibil ca totul sa se produca pe fondul acumularii de oboseala atat fizica provocata de efort, cat si oboseala psihica. S-ar putea ca ajutorul necesar in asemenea cazuri ori situatii, sa-l primesti din partea unui psihoterapeut sexolog specializat in problemele de dinamica sexuala. Multa sanatate!

| Cosmin86 a răspuns (pentru SkorpYo):

Proteine consuma oricine, se gasesc in mancare. Si bunica consuma proteine zilnic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa te masturbezi inainte cu o ora ca sa ti don nou mai mult posibil din cauza ca ai stat vreo 4-5 fara sex sa duci atat de putin.

| SkorpYo explică (pentru MihaiNicu23):

Poti fi putin mai explicit te rog? Multumesc

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru SkorpYo):

Inainte sa faci sex cu o ora sau doua te masturbezi ca sa reduci din tensiunea acumulata acolo.