| adddaa a întrebat:

Va rog, ajutor!

Ce parere aveti despre un tip care la prima vedere e foarte sociabil, care se baga in vorba si vrea sa discute si pare un tip foarte de treaba, dar care mai apoi cand e salutat abia daca raspunde sictirit sau daca nu e salutat nici macar nu se deranjeaza?

Si asta nu e tot! Dupa fazele astea mai si indrazneste sa vina si sa ma salute, foarte relaxat si zambitor, ca prima data. Eu nici macar nu mi-am ridicat ochii din foaie si i-am raspuns exact cum mi-a raspuns el mai demult: cu un ton plictisit.

Si dupa vreo 10 minute a inceput sa vorbeasca cu mine si m-am trezit continuand discutia.

Recunosc ca atunci cand l-am cunoscut mi-a placut de el pentru ca parea foarte matur si avea un fel de a vorbi care pur si simplu ma facea sa ma topesc, desi e mai mic decat mine cu vreun an sau ceva de genul asta. Insa, dupa ce am vazut ca nici nu ma mai saluta, chiar daca ma vedea, intorcea capul...

Si astazi... am ramas amandoi singuri in laborator (pregatire pentru olimpiada) a fost ciudat. Ma simt atat de fraiera ca nu l-am expediat chiar dupa ce a indraznit sa vina langa mine si sa-mi zica "buna".

Ce sa cred? Are rost sa-l salut data viitoare? De ce schimbarile astea de atitudine?

Si oare chiar am tinut atunci la el, iar acum a revenit chestia asta? Ma simt atat de slaba si de fraiera...

Imi puteti da un sfat si o parere?

Multumesc anticipat! :*

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Saluta-l si nu te simti fraiera ca nu esti, arata-i ca ai bunul simt si macar il saluti

| h3r a răspuns:

Tu salută-l.
Nu-i da importanță, să fie sănătos.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate este preocupat de ceva in interior si are momente cand e putin,, dus,, din realitate. Poate ceva in familie nu merge cum trebuie si uneori nu-si poate,, masca,, starea de spirit.Atunci cand il vezi,, dus,,-rece-lasa-l pe el sa salute sau sa deschida vorba.Nu cred ca vrea sa fie asa.

| Raiiiisa a răspuns:

Pari foarte revoltata doar pentru ca nu te-a salutat si te-ai gandit sa ii faci la fel.
Sunteti orgoliosi amandoi si mai ales tu, asa nu o sa fi fericita.
Prin faptul ca ai tinut sau tii la el, nu te poti declara o fraiera, doar ca nu te stii controla si te afecteaza indiferenta lui.

| Șurubelniță a răspuns:

E posibil ca omul sa fi trecut printr-o pasa proasta, sa fi avut probleme care l-au afectat si din cauza asta parea asa de sictirit. Stiu ca este neplacut sa vezi o astfel de persoana insa nu ai de unde sa stii ce s-a intamplat si motivul pentru care a fost atunci atat de "rece" cu tine.

Nu poti judeca un om doar pentru ca o data s-a purtat mai urat cu tine, eu zic ca are rost sa il saluti in continuare.

| Jackul336 a răspuns:

Grav e nesimtire si smecherie incearca sa te induca in eroare ca sa ti prejudicieze moralul am intalnit destui din astia si stiu exact ce le poate capul adica numai rele

| M4SOnIC a răspuns (pentru Jackul336):

Esti nebun :p
nu m-am gandit la asta

| M4SOnIC a răspuns (pentru Jackul336):

Si lasa fata ca poate crede alt`cv din ce spui tu

| Jackul336 a răspuns (pentru M4SOnIC):

Da domle o las, treaba lor pana la urma, eu mi am spus opinia dedusa din ceea ce vorbesc prietenii mei baieti, nu am tiparit o nou lege

| M4SOnIC a răspuns (pentru Jackul336):

Ho baaa, parca esti diriga`mea

| Jackul336 a răspuns (pentru M4SOnIC):

Nu vreau sa par de moda veche, pana la urma omul e o fiinta unica si irepetabila si comparatiile intre indivizi nu si au echivalentul; mi se pare aiurea sa ti se para ca ai gasit si asemanari asa peste noapte.
vorbesc din pdv al unui baiat care a cunoscut destula lume
o zi faina sa ai

| M4SOnIC a răspuns:

Sa-l saluti poti s`o faci daca vrei...
Si cu schimbarile de atitudine., poate a vazut ca tu nu-l bagi in seama si sa faca si el la fel.
Daca tu simti ca ai tinut la el inseamna ca ai tinut cu adv. la el.

| dariana17 a răspuns:

E un om fara caracter, smecher.saluta-l dar nu iti face prea mult de lucru cu el pentru ca nu se merita

| Jackul336 a răspuns (pentru dariana17):

Ai punctat si tu, desi sigur diferim, stii vb aia cand iti spun doi oameni ca esti beat te duci si te culci