| Miriamm a întrebat:

Va rog din suflet, sunt intr-o mare dilema. Pe 12 ianuarie m-am "jucat" putin cu fostul meu iubit. Adica mai exact ne-am facut oral reciproc. Ceea ce in ziua de astazi nu mai este un lucru "wooowww". Sa va spun mai exact ce am facut.el m-a "frecat" ca sa zic asa cu penisul pe vaginul meu. Insa nu m-a penetrat. El avea lichid seminat pe penis in momentul in care m-a "frecat" si eu m-am sters imediat in secunda 2 cand am vazut. Tin sa menstionez pentru ca am uitat mai sus ca 12 ianuarie a fost ultima zi de menstruatie. Insa, de atunci si pana acum, nu mi-a venit menstruatia. Insa intre timp am avut niste probleme...eu am facut o candidoza din cauza unor antibiotice luate dupa ureche, acum sunt sub tratament, insa, acum 1 saptamana ma dureau sanii si burta pe jos. Tin sa mentionez faptul ca acum ma dor doar sfarcurile atat. Am fost la medicul meu de familie si mi-a spus ca s-ar putea sa fiu racita. Si vreau sa va mai spun ceva, acum cand ies in frig ma doare burta pe jos si ma dor si sfarcurile si suntem deja in 10 iar menstruatia nu si-a facut aparitia. credeti ca as putea fii insarcinata? Va rog sa nu radeti de intrebarea mea dar e lucrul care ma framanta, ma nelinisteste foarte mult si nu-mi da deloc pace. Chiar as putea fii gravida sau e altceva? Ce sa fac? Va rog din suflet ajutati-ma!
Dau fundita si va multumesc anticipat tuturor!
Am uitat sa va spun ca inca sunt virgina. Nu m-a penetrat nimeni pana acum.

27 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Oral = penis pe vulva?! Dece nu te-a frecat/stimulat cu degetele?! Lichidul preejaculator are destui omuleti sa te poata face mamica!

Vezi mai jos Primul cuvant: YES!

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

| mona a răspuns:

Iti intarzie menstruatia din cauza infectiei, gravida nu esti

| Alexandru0007 a răspuns:

Esti bine, daca nu a existat penetrare nu e problema

| Miriamm explică:

Acest raspun este pentru Ycu. Pun aceeasi intrebare pentru ca intotdeauna ma panichez. Asa sunt eu. Mai "speriata" daca pot sa zic asa.

| Ycu a răspuns (pentru Miriamm):

Si totusi aceeasi problema mereu? thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Miriamm explică (pentru Ycu):

Da.

| Miriamm explică (pentru MadScientist):

In primul rand, acesta nu este un site unde putem face misto de oameni. Pur si simplu nu sunt informata. E ceva rau in a intreba? Te crezi inteligent? Da-mi tu un raspuns complet si clar la ceea ce am intrebat.

Răspuns utilizator avertizat
| Miriamm explică (pentru MadScientist):

In primul rand nu este problema ta cati ani am. In al doilea rand daca stii despre mine ca am imaginatie bogata trebuie sa stii si cati ani am. nu?

Răspuns utilizator avertizat
| gigibasca2013 a răspuns (pentru MadScientist):

Muhahaha

| neutrino a răspuns:

Statistic, intr-adevar esti virgina, asa ca nu poti fi gravida. Cat priveste faptul ca nu te-a penetrat, e de discutat acest subiect.

| Miriamm explică (pentru neutrino):

Adica? De ce e de discutat acest subiect? Fii putin mai explicit te rog.

| Ycu a răspuns (pentru Miriamm):

De ce repeti aceeasi intrebare din 3 in 3 luni? Nu te inteleg.

| Azµre a răspuns:

Nu! Problema este de ordin patologic, așa că vezi un medic.

| Felys a răspuns:

Nu esti gravida, daca nu ai fost penetrata, nu ai cum sa ramai gravida

| TheAce a răspuns:

E genul de problema care pare irelevanta (teoretic nu ai ce sa patesti) dar un consult de tipul double-checking la alt doctor e imperativ pentru ca tu trebuie sa ai convingerea ca esti ok. Altfel risti sa cazi psihic.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Virgina nu mai esti, adica nu conteaza ca ai facut sex oral sau anal insa sex vaginal deloc.
Virgina nu mai esti din moment ce ai facut sex oral, anal ori vaginal.Tu deja ai facut oral.
Adica poti sa te duci si s-o sugi (scuza-mi expresia) la, sa spunem, peste 100 de persoane dar sa nu fi facut deloc sex normal (adica vaginal)...inca ai mai putea crede ca mai esti virgina chiar daca tu n-ai facut deloc sex normal?
Ca sa te lamuresc mai bine: virgin= pur, neatins deloc.

| Ycu a răspuns:

Faci intrebari la cacealma, am inteles... ai 38 de intrebari majoritatea despre incercari de sex neprotejat, n-ai haz.

| irrumator30 a răspuns:

Sunt foarte slabe sansele sa rai insarcinata in ultima zi de ciclu, 0, 05%, dar se mai intampla. Daca n-a avut loc penetrare, nu ai cum sa ramai insarcinata, linisteste-te! Nu exista sarcina fara penetrare vaginala!

Poate din cauza racelii si a tratamentului dupa ureche iti intarzie menstruatia, desi ai toate semenle ca ar trebui sau ar fi trebuit sa-ti vina deja.

| Manuellllaa a răspuns:

Nu esti insarcinata.NU SE RAMANE ASA USOR INSARCINATA DE LA ACEL LICHID DESPRE CARE AM INTREBAT EUUU SI AM LAMURIT ODATA CHESTIA ASTA.
Acel lichid unii spun ca, contine spermatozoizi altii nu.Ei bine contine, insa nu un numar foarte mare, ci doar cei care raman dupa ejaculare.Eu de exp am dormit lipiti unul de celalalt dezbracati amandoi.
Am facut baie amandoi.Si altele.

Ca sa ramai insarcinata gandeste-te cati spermatozoizi trebuie sa patrunda pentru ca numai 1 sa ajunga sa fecundeze.
Insaaa se mai spune daca erai in perioada fertila si el a ejaculat inainte sa te atinga, ar fi sanse de 0, 1 % insa ar fi de ajuns.
Sa-i spui iubitului tau, dupa fiecare ejaculare sa mearga sa faca pipi.
Aaaa si, de ce va jucati si nu treceti odata la treaba? Daca accepti sa faci asta inseamna ca esti pregatita.

| BestHelper a răspuns:

Este lichid seminal nu seminatwinking si daca lichidul nu a ajuns in interior nu poti fi asta doar tu stii daca a ajuns sau nu. Daca a scapat putin e posibil daca nu atunci nu vei fii mamica happy

| __1978_xjkR a răspuns:

Sex oral cu pw pe pzd? N-am mai auzit. eu cred ca erai atat zapacita de fostul. ca de aia te-ai intors cu el in pat - ca te zapaceste. asa, erai atat de zapacita incat nu ti-ai dat seama ce se intampla. Semne de raceala sunt, candidoza e de la actuala lui prietena poate, durerile sunt posibile nu doar de la raceala. Mergi la ginecolog - daca n-ai bani du-te la stat, ia-l si pe zapacila cu tine, sa vada ce inseamna sa ti freci pw de pzd pe 12 ianuarie.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru __1978_xjkR):

laughing daca puteam iti dadeam funda pentru raspunsul asta! buna replica!

| stefan1609 a răspuns:

Nu poti sa ramai insarcinata daca esti virgina...

| Manuellllaa a răspuns (pentru stefan1609):

Gresit.Poti ramane insarcinata si daca esti virgina cunosc cazuri.
Nu mai dati raspunsuri nefolositoare.