| Anommsi a întrebat:

va rog help. adica stiti e o faza l-am vazut p un tip si nah imi cam place de el si asa si mi cam nu stiu cum sa vorbesc cu el. adica mi`e rusine. am vb o singura data cu el si mi-a fost rusine si culmea m`a blocat din prima da nahlaughing si nu stiu adica niste prietene imi spun ca sa ma bag p el si asa da faza e ca mi`e cam rusine si + ca nici nu il cunosc asa de bine si mai e si faza ca nu stiu ce sa vorbesc cu el si nah sa ii zic in fata" auzi imi place de tine " nu ii genu meu si asasad si nu stiu ce sa fac adica as vrea sa fie ceva intre noi dar si cand intra nu stiu ma blochez asa si nu pot intra pe el. sau cand intru nu mai zic nimic sunt blocata complet ce sa fac?sad chiar as vrea sa vorbesc cu el si asa

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

Asta-mi suna a Disney. happy

Eu zic sa il cauti si sa vorbesti deschis cu el, direct, fara ocolisuri si fara scene de teatru. happy

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Fa te ca lesini sa sa i cazi in brate vezi ce face te lasa sa pici jos sau te prinde in brate... ok?

| neutrino a răspuns:

Asa se spune, ca unei fete trebuie sa-i fie rusine sa faca ea primul pas.

| Anemarrie124 a răspuns:

Pai fa rost de id`ul lui de la prieteni comuni, spune-i ca i`ai luat id`ul ca sa mai vorbiti.Sigur nu se va mai supara.Si fi atenta cu el, vorbiti des, cunosteti`va, Daca are un status gen,, raw" sau "crying" intraba`l ce a patit, Prefa`te intereseata de tot cea ce spune. Spune-i dupa o perioada de minim 5 zile daca vrea sa iasa cu tine si cu niste prieteni comuni la un suc.Si roaga`i pe acei prieteni sa dispara intr`um mod misterios ca sa-ti faci jocul. Daca si lui ii place de tine totul v-a decurge de la sine.Succes:*

| LostInBubble a răspuns (pentru Anemarrie124):

Asta-mi suna a Disney. happy

Eu zic sa il cauti si sa vorbesti deschis cu el, direct, fara ocolisuri si fara scene de teatru. happy

| Dydy95 a răspuns:

Daca stii engleza, sfaturile astea chiar o sa te ajute;)http://love.allwomenstalk.com/ways-to-make-your-crush-like-you/18/

| Anommsi explică:

Am inteles chiestia asta dar problema este ca nu e prea vorbaret. si o prietena mi-a zis sa vorbesc cu verisioara lui si asa dar nu stiu no prind cand e online sau sa il intreb cand vine pe la mine si asa. dar nu stiu imi e nu stiu cum sa ii zic asa si mno poate n`o s`o faca niciodata si asasigh